Pod koniec lipca ubiegłego roku, firma Lenovo zaprezentował nam swój najnowszy tablet z serii ThinkPad, który skierowany był przede wszystkim do klientów biznesowych. Jednakże w przeciwieństwie do przeważającej większości tabletów biznesowych, Lenovo ThinkPad tablet nie otrzymał systemu Windows 7, lecz najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Google Android 3.1 Honeycomb. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, Lenovo już niebawem udostępni aktualizację do Androida 4.0 ICS. Kiedy dokładnie?
Jak informują zagraniczne serwisy branżowe, Lenovo ThinkPad Tablet, Androida 4.0 Ice Cream Sandwich otrzyma już w 2 kwartale 2012 roku i niewykluczone, że chwilę później aktualizację otrzyma również Lenovo IdeaPad K1. Co ciekawe, w 2 połowie tego roku do sprzedaży ma trafić druga generacja tabletu Lenovo ThinkPad. Nie wiemy jednak dokładnie czy chodzi o zupełnie nowy model, który nie mieliśmy jeszcze okazji podziwiać, czy też mowa o Lenovo LePad K2 z czterordzeniową Tegrą 3.
- Ranking tabletów (4/2012)
- Tablet na Dzień Kobiet, czyli szukamy dobrego prezentu w promocji
- Ranking tabletów (3/2012)
- Lenovo zdradza plany produkcyjne
- Jaki prezent na święta? Tablet dla faceta
- Tablet World Series: mamy lidera!
Przypomnę jeszcze tylko, że Lenovo ThinkPad Tablet wyposażony został dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 1 GHz oparty na platformie NVIDIA Tegra 2, posiada 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz dysk twardy NAND Flash o pojemności 16 GB / 32 GB lub 64 GB w zależności od wersji. Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesny, 10-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy IPS pokryty szkłem Gorilla Glass, pracujący z natywną rozdzielczością 1280 x 800 piksel, wspomagany dodatkowo przez technologię multi-touch. Tablet możemy znaleźć na polskim rynku, a jego cena wynosi około 1,900 zł.
źródło: pcworld













