Do maniaKalnej redaKcji trafi w końcu długo wyczekiwany Kiano Elegance: 9,7-calowy tablet z czterordzeniowym procesorem, dwoma gigabajtami pamięci RAM i ekranem IPS o rozdzielczości 2048 x 1536. Na razie serwujemy Wam porcję pierwszych wrażeń, łącznie z nowymi zdjęciami produktu, a w międzyczasie zabieramy się do pełnoprawnego testu.
Aktualizacja: opublikowaliśmy już test Kiano Elegance.
|
Ekran
|
Przekątna | 9,7″ |
| Typ ekranu | IPS | |
| dotykowy, pojemnościowy, obsługa multidotyku (10 punktów) | ||
| Rozdzielczość | 2048×1536, 4:3 | |
|
Podzespoły
|
Procesor | ARM Cortex-A9, 1,6 GHz, cztery rdzenie |
| Rockchip RK3188 | ||
| GPU | Mali-400 MP4 | |
| RAM | 2 GB DDR3 | |
| Pamięć użytkowa | 16 GB | |
| Nośniki | microSD | |
|
System
|
OS | Android 4.1.1 (JB) |
|
Bateria
|
Typ | litowo-jonowa |
| Pojemność | 8000 mAh | |
|
Aparat główny
|
Matryca | 2 Mpix |
|
Aparat przedni
|
Matryca | 0,3 Mpix |
|
Łączność
|
Modem 3G | nie |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz | |
| Bluetooth | tak | |
| USB | microUSB | |
| GPS | nie | |
| HDMI | tak |
W czerwcu mieliśmy okazję widzieć przedprodukcyjny model Elegance, dzisiaj zaś przyjechał do nas pierwszy w Polsce egzemplarz finalnej wersji tabletu. Urządzenie zostało zaprojektowane na zlecenie Kiano przez M. Zanettiego i faktycznie widać, że do designu się tu przyłożono. Delikatne przejścia między aluminium szczotkowanym a chromowanym, czarna ramka okalająca 9,7-calowy ekran czy fizyczne przyciski multimedialne – to wszystko robi bardzo dobre wrażenie. Szczerze powiedziawszy, byłem co najmniej zaskoczony jakością wykonania Elengace po pierwszym kontakcie z nim. Jest sztywny, wygląda na wytrzymały i solidny.
Po wstępnej konfiguracji i zainstalowaniu kilku aplikacji, zacząłem na dobre korzystać z Elegance. Od razu muszę powiedzieć, że tablet nie przycina się nawet wtedy, gdy aktualizuje kilkanaście programów. Wygląda więc na to, że producent faktycznie zadbał o wydajność i optymalizację, choć o faktycznych możliwościach sprzętu przekonam się dopiero w trakcie pełnowymiarowego testu. Tablet dostaje natomiast drobnej czkawki przy wstawianiu na pulpit główny dużego widgetu Flipboarda, ale już z podobnym gabarytowo Google Now nie ma kłopotu. Koniec końców – wrażenia mam pozytywne.
Przedsprzedaż jeszcze w tym tygodniu
Przedsprzedaż tabletu rusza w tę sobotę, w RTV EURO AGD. Cena w promocji wyniesie 899 złotych, podczas gdy regularnie trzeba będzie zapłacić o 100 złotych więcej.
Macie jakieś pytania? Jeśli tak, zadawajcie je w komentarzach. Na wszystkie odpowiem po publikacji testu.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Dobry tablet nie musi próbować udawać laptopa, żeby faktycznie ułatwiać życie. Czasem wystarczy wygodny rysik,…
Wybór laptopa do użytku domowego może wydawać się prosty – ot, coś „do internetu i…
Zakup nowego telefonu zawsze wiąże się z koniecznością przeniesienia danych ze starego urządzenia. Jak ten…
Świąteczny poradnik zakupowy techManiaK.pl to mnóstwo ciekawych pomysłów na prezent pod choinkę w 2023 roku…
Znudziło Ci się już granie na komputerze? A może chcesz poprawić swoje wrażenia z cyfrowej…
Tablet to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie mobilność z możliwościami komputera. Sprzęt z tej…
Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.
Polityka Cookies
Komentarze
Proszę o sprawdzenie jak radzi sobie z filmami i zewnętrznymi dyskami bez dodatkowego zasilania.
Czekam z niecierpliwością na test!
Dostaliśmy informację z Kiano - zgodnie z naszymi przypuszczeniami Euro nie zdążyło jeszcze uwzględnić obniżonej ceny. Promocyjna oferta ma się podobno pojawić w poniedziałek. Pozdrawiam
I jak traktować tą firmę poważnie jeśli są takie rozbieżności w opisach, cenie i ogólnej informacji? A z tego Assistance ktoś już skorzystał, że tak chwalicie? Ja się nie natknąłem ale może źle szukałem. ;]
Mam u nich w serwisie sprzęt, jak wróci to dam Ci znać jak z tym ich wsparciem sytuacja wygląda.
ja korzystałam. Nie mogłam sobie poradzić z uruchomieniem aero, Zarejestrowałam się w Kiano Assistance wieczorem. A następnego dnia zadzwonił konsultant i mi pomógł. Cytałam też sporo innych opinii zadowolonych użytkowników.
Brak modemu 3g. Strzal w stope.
na stronach euro jest 1gb ram. Pomyłka z waszej czy z ich strony?
Pozdrawiam.
sorry wszytsko się zgadza. 1gb jest w głównym opisie. jak się rozwinie opis i dane jest 2gb
Czy posiada aktualizacje SDK 2.0 od rockchipa>
Nawet na euro rtv nie ma podanych wymiarów i wagi. Cena miała być niższa... Kiedy ten test?
Jakoś nie widzę na stronie euro rtv agd ceny promocyjnej 899zl.Jest tylko 999zl.
niestety potwierdzam...
Kiedy możemy spodziewać się testu?
Test opublikujemy najwcześniej w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Co do ceny, prawdopodobnie Euro nie uwzględniło jeszcze zniżki, o której piszemy - wysłaliśmy już informację do producenta. Pozdrawiam
Do producenta, czyli do kogo? Bo chyba nie do Kiano, oni są jedynie dystrybutorem.
Tablet bez modemu 3G jest urządzeniem przenośnym.
Tablet z modemem 3G jest urządzeniem mobilnym.
Dlatego moja rekomendacja to pełna dyskwalifikacja - tak jak każdy Apple.
qwerty - kolejny sflustrowany malkontent bo chciałby kupić mercedesa za pół ceny ale nikt go mu nie chce sprzedać....
dla nierozumiejących aluzji: kup sobie Xperia Tablet Z lub MS Surface za X razy 1000 PLN i nie biadol)
1. Wie muszę kupować bo posiadam :D teraz czekam na iPada Mini z Retiną lub odpowiednik od Samsunga na androidzie.
2. Gdybyś znał moje komentarze to wiedziałbyś, że nie jestem sfrustrowanym malkontentem tylko człowiekiem który nie akceptuje kompromisów (niska cena w stosunku do niedoskonałości produktów firm jak Kiano, Ainol itp...).
3. Z czystej ciekawości zakupiłem (w większości na handel) kilka modeli Kiano, Ainola i Pluga. Tylko Plug sprostał moim wymaganiom, a 2 kiano 10.1 trafiły do mnie z powrotem gdyż miały skopaną matrycę (nierównomierne podświetlenie ponad 50%). A o Ainolu to lepiej wcale nie pisać...
4. Jak się nie ma kasy to się nie narzeka i kupuje kompromisy - następnie bronię swojej formy jakby to Ferrari za 1000 zł było...