Aktualizacja: opublikowaliśmy test Kiano Intelect 8 3G MS.
| Dane podstawowe | |
| Wymiary | 124 x 212 x 8.0 mm |
| Waga | 322 g |
| Ekran | |
| Typ | IPS 8.0'', rozdzielczość 1280x800, 189ppi |
| Kluczowe podzespoły | |
| SoC | Intel Atom |
| Procesor | 4 rdzeniowy, 1.3GHz, Z3735G |
| GPU | Intel HD Graphics (Bay Trail) |
| RAM | 1.0 GB |
| Pamięć | 16GB |
| Obsługa kart pamięci | microSD, do 64 GB |
| Bateria | 4400 mAh |
| System operacyjny | |
| Wersja | Windows 8.1 |
| Łączność, komunikacja i wyjścia | |
| WiFi | 802.11 b/g/n |
| GPS | brak |
| Bluetooth | 4.0 |
| Modem | 3G |
| Porty | micro USB2 (obsługuje OTG), audio |
| Aparat fotograficzny | |
| Główny | 5 MP (2592x1944), wideo FullHD (1080), 14 kl/s |
| Dodatkowy | 2 MP (1600x1200), wideo HD Ready (720), 21 kl/s |
Mieliście już zapewne okazję czytać recenzję Michała, który testował dla Was modele Kiano Intelect 8 3G i Intelect 10 3G. Nowe tablety, od strony wizualnej wyglądają niemal identycznie, jak edycja z Androidem. Nie zmieniły się ani fizyczne gabaryty (nadal mamy do czynienia ze sprzętem o grubości zaledwie 8 mm), ani design – tyle, że logo Kiano zastąpił znaczek Windowsa (uprzedzając ewentualne pytania – nie jest dotykowy, więc to w 100% element ozdobny bez praktycznego znaczenia), co w mojej opinii wyszło tylko Intelectowi na korzyść – duży napis „Kiano” na froncie nie każdemu przypadnie do gustu.
Zdążyliśmy już przeprowadzić kilka pierwszych testów, mieliśmy również okazję przez dłuższą chwilę pracować z Kiano Intelect 8 3G MS. Jakie są nasze pierwsze wrażenia? Na razie w większości pozytywne. Tablet działa płynnie i stabilnie – zarówno w czasie serfowania po sieci, jak i pracy z aplikacjami pomiarowymi nie zanotowaliśmy większych problemów. Przyjemnie zaskoczył nas poziom podświetlenia. W najniższym ustawieniu zanotowaliśmy 22 cd/m2 w centrum wyświetlacza, co pozwoli już myśleć o komfortowym czytaniu e-booków do poduszki, ale na szczególną uwagę zasługuje maksymalna luminacja, osiągająca 481 cd/m2 (w jednym z narożników ekranu, w centrum maleje do 439 cd/m2) – taka wartość pozwala już mieć nadzieję, ze nawet silne słońce nie będzie zagrażać czytelności obrazu. Czy faktycznie tak jest? Z odpowiedzią na to pytanie musimy jeszcze poczekać -póki co słońca w Krakowie nie ma dużo. 😉
Sprawdziliśmy oczywiście od razu kompatybilność tabletu z akcesoriami OTG, oraz wsparcie dla kart Aero2. Darmowy Internet, zgodnie z tym co pisaliście w komentarzach na tabletManiaKu, faktycznie nie działa na tablecie Kiano, co sugerowałoby sprzętowe problemy z wbudowanym modemem 3G. System raczej nie może tu być winny, bowiem chwilę później podpięliśmy do Intelect 8 3G MS zewnętrzny modem i z jego pomocą połączyliśmy się bez kłopotów z operatorem Aero2.
Wracając do OTG – tablet obsłużył wszystkie nasze redaKcyjne akcesoria USB, wliczając w to dyski twarde przeróżnych typów (2,5″ i 3,5″), rozdzielcze portów oraz nośniki danych (tak w formacie FAT32, jak i NTFS).
Włożyliśmy do tabletu również kartę microSD o pojemności 64 GB – działa, choć oficjalnie producent podaje, że sprzęt obsługuje nośniki nie większe, niż 32 GB. Zaczęliśmy instalować również popularnego hack&slasha, Diablo 3. Tutaj duża karta pamięci jest niezbędna, bowiem wbudowane 16 GB starczyć może tylko na podstawowe aplikacje systemowe – zdecydowanie odradzam instalowanie tam „większych” programów. Czy Diablo 3 zadziała (i jak działać będzie z procesorem Z3735G i 1 GB pamięci RAM) napiszemy już przy kolejnej okazji – jak na razie gra od kilku godzin się instaluje. 😉
Na koniec przygotowaliśmy dla Was pierwsze testy bateryjne w najpopularniejszych scenariuszach – przeglądanie Internetu po WiFi oraz odtwarzanie filmów z wyłączonym modułem komunikacji bezprzewodowej. Oto wyniki.
Jak zawsze, czekamy na Wasze pytaniach w komentarzach. Jeżeli jest coś konkretnego, co chcielibyście wiedzieć o Intelect 8 3G MS, a czego nasze standardowe testy mogą nie obejmować, dajcie nam znać.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Dobry tablet nie musi próbować udawać laptopa, żeby faktycznie ułatwiać życie. Czasem wystarczy wygodny rysik,…
Wybór laptopa do użytku domowego może wydawać się prosty – ot, coś „do internetu i…
Zakup nowego telefonu zawsze wiąże się z koniecznością przeniesienia danych ze starego urządzenia. Jak ten…
Świąteczny poradnik zakupowy techManiaK.pl to mnóstwo ciekawych pomysłów na prezent pod choinkę w 2023 roku…
Znudziło Ci się już granie na komputerze? A może chcesz poprawić swoje wrażenia z cyfrowej…
Tablet to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie mobilność z możliwościami komputera. Sprzęt z tej…
Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.
Polityka Cookies
Komentarze
Kiedy można się spodziewać pełnego testu? Wstrzymuje się z zakupem A mam nadzieję że ten test rozwieje moje wątpliwość :-)
Materiał publikujemy w pierwszej połowie przyszłego tygodnia - większość testów mamy już zamkniętych, pozostaje więc tylko kwestia zebrania wszystkich informacji w przystępną całość. ;) Pozdrawiam
W jaki sposób w tym teście instalujecie aplikacje na karcie sd? Szukałem różnych ustawień a i tak finalnie zawsze aplikacje instalują się na dysku C, który niestety szybko się zapełnia
Pobierasz AutoMapę z podanego linku i przenosisz na swoją kartę pamięci w tablecie.
Klikasz na plik instalacyjny i zaczyna się instalacja zgodnie z zrzutami pokazanymi w zamieszczonym linku.
https://copy.com/prvEAaF1Euks6SZw
Po rejestracji pobierasz mapę i wszystko działa.
Aktywuj konto na Copy.com za pomącą tego linku i uzyskasz dodatkowo 5GB miejsca
https://copy.com?r=HaoJ7m
witam a czy trzeba ustawić gps w parametrach czyli com i przesył
A teraz wymyśl coś z Areo i będzie git.
Dzięki , śmiga , robiłem błąd w oznaczeniu dysku D - dwukropek i ukośnik
AutoMapa ruszyła, popełniałem błąd starając się instalować ją na kartę pamięci (I opcja) a należało instalować na PC (3 opcja). Nawigacja świetna - trochę wolno łapie GNSS - ustawiłem tylko na sensor. Warto wypróbować wersję demonstracyjną:
http://www.automapa.pl/?PEI=53169&lng=PL&cid=206868
Proszę napisz punkt po punkcie jak to zrobić bo mi nie wychodzi , w końcowym etapie i tak chcę ją mieć na karcie bo tablet ma mało miejsca
Mi też nie udało się uruchomić Auto Mapy. Może trzeba wypakować bezpośrednio na kartę pamięci a nie w katalogu.
próbowałem z karty i nic z tego , reasumując areo nie działa ,żadna nawigacja też (poza maps pro)
napiszę do Pauliny z Kiano , co ona na to.( chyba będzie bez komentarza..)
Automapa chodzi az milo mam na karcie, kwestia ustawien
a jakich proszę o pomoc
Napisz jak to zrobiłeś , mi jej Windows nie chce otworzyć , odsyła mnie do sklepu, może potrzebna jakaś dodatkowa aplikacja ?
maps pro (ze sklepu) działa bardzo dobrze. Sprawdzone bez wi-fi, wcześniej pobrana mapa na trasę.
Dzięki za info, maps-pro przerabiałem ,wykorzystałem okres próbny i nie kupiłem bo jest opcja 1 trasy którą ta mapa wytyczy , mnie kierowała na około i nie umiałem tego zmienić dlatego chciałem Auto Mapę.
Czy on posiada faktycznie GPS ? lokalizacje pokazuje po wi-fi ale żadnej mapy z nawigacją nie mogę uruchomić.
co z GPS ,czy jest możliwe uruchomienie Auto Mapy 6.16 na tym sprzęcie ???, mi to w żaden sposób nie wychodzi .
Najważniejsze to właśnie czy da się zmienić to, żeby instalować aplikacje na karcie sd, jak zainstalować Office na sd i czy bezpieczne jest przeniesienie recovery i usunięcie go z tabletu.
Próbowałem instalować aplikacje ze sklepu poprzez zmianę rejestru ale efekt był taki że musiałem przywrócić system z partycji recovery. Można natomiast zainstalować Office i inne aplikacje desktopowe na karcie. Office domyślnie instaluje się na dysku c i nie znalazłem miejsca gdzie można wskazać inną lokalizację. Można to jednak obejść. Na karcie tworzymy dwa katalogi w których ma być zainstalowany Office. Na dysku c w katalogu program files tworzymy dwa linki Microsoft Office i Microsoft Office 15. Utworzone linki powinny wskazywać na katalogi na karcie pamięci w których chcemy zainstalować Office. Dalej instalacja przebiega standardowo. Poprzez linki pliki zapisywane są na karcie pamięci, chociaż dla systemu traktowane są jakby były zapisywane na dysku C. Linki tworzymy z wiersza poleceń na prawach administratora poleceniem mklink. Więcej o tworzeniu symbolicznych linków znajdziecie
pod tym adresem: http://rembiejewski.pl/blog/windows-linki-symboliczne/
Wczoraj sprawdzałem i działa miracast także brak hdmi nie jest tak bardzo dotkliwy. Obecnie jest to top tablet na windowsie w cenie do 500 zl