Aktualizacja: opublikowaliśmy test Kiano Intelect 8 3G MS.
| Dane podstawowe | |
| Wymiary | 124 x 212 x 8.0 mm |
| Waga | 322 g |
| Ekran | |
| Typ | IPS 8.0'', rozdzielczość 1280x800, 189ppi |
| Kluczowe podzespoły | |
| SoC | Intel Atom |
| Procesor | 4 rdzeniowy, 1.3GHz, Z3735G |
| GPU | Intel HD Graphics (Bay Trail) |
| RAM | 1.0 GB |
| Pamięć | 16GB |
| Obsługa kart pamięci | microSD, do 64 GB |
| Bateria | 4400 mAh |
| System operacyjny | |
| Wersja | Windows 8.1 |
| Łączność, komunikacja i wyjścia | |
| WiFi | 802.11 b/g/n |
| GPS | brak |
| Bluetooth | 4.0 |
| Modem | 3G |
| Porty | micro USB2 (obsługuje OTG), audio |
| Aparat fotograficzny | |
| Główny | 5 MP (2592x1944), wideo FullHD (1080), 14 kl/s |
| Dodatkowy | 2 MP (1600x1200), wideo HD Ready (720), 21 kl/s |
Mieliście już zapewne okazję czytać recenzję Michała, który testował dla Was modele Kiano Intelect 8 3G i Intelect 10 3G. Nowe tablety, od strony wizualnej wyglądają niemal identycznie, jak edycja z Androidem. Nie zmieniły się ani fizyczne gabaryty (nadal mamy do czynienia ze sprzętem o grubości zaledwie 8 mm), ani design – tyle, że logo Kiano zastąpił znaczek Windowsa (uprzedzając ewentualne pytania – nie jest dotykowy, więc to w 100% element ozdobny bez praktycznego znaczenia), co w mojej opinii wyszło tylko Intelectowi na korzyść – duży napis „Kiano” na froncie nie każdemu przypadnie do gustu.
Zdążyliśmy już przeprowadzić kilka pierwszych testów, mieliśmy również okazję przez dłuższą chwilę pracować z Kiano Intelect 8 3G MS. Jakie są nasze pierwsze wrażenia? Na razie w większości pozytywne. Tablet działa płynnie i stabilnie – zarówno w czasie serfowania po sieci, jak i pracy z aplikacjami pomiarowymi nie zanotowaliśmy większych problemów. Przyjemnie zaskoczył nas poziom podświetlenia. W najniższym ustawieniu zanotowaliśmy 22 cd/m2 w centrum wyświetlacza, co pozwoli już myśleć o komfortowym czytaniu e-booków do poduszki, ale na szczególną uwagę zasługuje maksymalna luminacja, osiągająca 481 cd/m2 (w jednym z narożników ekranu, w centrum maleje do 439 cd/m2) – taka wartość pozwala już mieć nadzieję, ze nawet silne słońce nie będzie zagrażać czytelności obrazu. Czy faktycznie tak jest? Z odpowiedzią na to pytanie musimy jeszcze poczekać -póki co słońca w Krakowie nie ma dużo. 😉
Sprawdziliśmy oczywiście od razu kompatybilność tabletu z akcesoriami OTG, oraz wsparcie dla kart Aero2. Darmowy Internet, zgodnie z tym co pisaliście w komentarzach na tabletManiaKu, faktycznie nie działa na tablecie Kiano, co sugerowałoby sprzętowe problemy z wbudowanym modemem 3G. System raczej nie może tu być winny, bowiem chwilę później podpięliśmy do Intelect 8 3G MS zewnętrzny modem i z jego pomocą połączyliśmy się bez kłopotów z operatorem Aero2.
Wracając do OTG – tablet obsłużył wszystkie nasze redaKcyjne akcesoria USB, wliczając w to dyski twarde przeróżnych typów (2,5″ i 3,5″), rozdzielcze portów oraz nośniki danych (tak w formacie FAT32, jak i NTFS).
Włożyliśmy do tabletu również kartę microSD o pojemności 64 GB – działa, choć oficjalnie producent podaje, że sprzęt obsługuje nośniki nie większe, niż 32 GB. Zaczęliśmy instalować również popularnego hack&slasha, Diablo 3. Tutaj duża karta pamięci jest niezbędna, bowiem wbudowane 16 GB starczyć może tylko na podstawowe aplikacje systemowe – zdecydowanie odradzam instalowanie tam „większych” programów. Czy Diablo 3 zadziała (i jak działać będzie z procesorem Z3735G i 1 GB pamięci RAM) napiszemy już przy kolejnej okazji – jak na razie gra od kilku godzin się instaluje. 😉
Na koniec przygotowaliśmy dla Was pierwsze testy bateryjne w najpopularniejszych scenariuszach – przeglądanie Internetu po WiFi oraz odtwarzanie filmów z wyłączonym modułem komunikacji bezprzewodowej. Oto wyniki.
Jak zawsze, czekamy na Wasze pytaniach w komentarzach. Jeżeli jest coś konkretnego, co chcielibyście wiedzieć o Intelect 8 3G MS, a czego nasze standardowe testy mogą nie obejmować, dajcie nam znać.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Dobry tablet nie musi próbować udawać laptopa, żeby faktycznie ułatwiać życie. Czasem wystarczy wygodny rysik,…
Wybór laptopa do użytku domowego może wydawać się prosty – ot, coś „do internetu i…
Zakup nowego telefonu zawsze wiąże się z koniecznością przeniesienia danych ze starego urządzenia. Jak ten…
Świąteczny poradnik zakupowy techManiaK.pl to mnóstwo ciekawych pomysłów na prezent pod choinkę w 2023 roku…
Znudziło Ci się już granie na komputerze? A może chcesz poprawić swoje wrażenia z cyfrowej…
Tablet to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie mobilność z możliwościami komputera. Sprzęt z tej…
Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.
Polityka Cookies
Komentarze
Czy można ustawić wyłącznie ekranu a nie uśpienie aby tablet chodził przy wyłączonym ekranie i czy można pokazać czas działania baterii
czy jest kompatybilne z MHL
Serwis twierdzi, że jest... Kupiłem adapter i nie bangla. Czekam jeszcze na info z Kiano na jakim kablu-przejściówce testowali.
Mi Bluetooth dziala tylko w jedna stronę. Jak paruje pierwsze kiano (tzn. najpierw w nim akceptuje kod) a później lumie, to mogę przesyłać z niego pliki do lumii, w druga stronę w ogole nie dziala-wyskakuje błąd.
Można instalować gry/aplikacje na karcię pamięci ?
Do urzytkownikow Kiano, działa wam bluetooth? Tzn. czy możecie wysyłać, mi pomimo tego, że urządzenia paruje i widzi podczas wysyłania albo odbierania wyskakuje błąd.
Mam ten sam problem, moze ktos podpowie
A czy były testy KIANO jako telefonu? Właśnie kupiłam i nie wiem jak to ustawić?
czy udalo Ci sie ustawic mozliwosc dzwonienia z tego tabletu ? tez nie moge sobie z tym poradzic ;(
Bo aero 2 diziała na innym paśmie. Radzę trochę bardziej kumatym być i zorientować się trochę a potem pisać.
Co do odbiornika 3g - nie wiem czemu nie działa wam karta aero 2 - mój bezprzewodowy internet od t-mobile śmiga aż miało. co do kart pamięci i instalowania gier- jeszcze nie zdążyłem tego przetestować, choć w ogólnej obsłudze tablet nie stwarza najmniejszych problemów - działa płynnie, bez najmniejszych lagów. Z kolei dużym minusem jest niska odporność na temperatury (poniżej 0 stopni C miał problemy z wybudzeniem się z trybu uśpienia). Jednakże jak na tani tablet z windowsem i 3g - jako użytkownik zdecydowanie polecam i uważam go za godnego następcę mojego nexusa 7 2013.
Jest to pecetowa wersja win8 czy RT? Bo praktycznie patrząc to przy procesorze intela powinna być wersja pc. Może ten problem wydawać się błachy ale nie ogarniam tematu z windami na tabletach, a jest to dość istotna dla mnie kwestia.
Chłopie czyś ty się z choinki urwał?? Przecież Windowsa RT już nie oferują od pół roku jak nie dłużej..
Pecetowa wersja, a konkretniej tańsza wersja Windows 8.1 oparta o wyszukiwarkę Bing. Z tabletu korzystać możesz dokładnie tak, jak z laptopa albo komputera stacjonarnego - z poprawką na wydajność podzespołów oczywiście. :) Pozdrawiam