>
Kategorie: NewsyTablety

Najlepsze tablety do 1000 zł. TOP 10 (styczeń 2015)

Mając tysiąc złotych na zakup tabletu nie wejdziemy w posiadanie iPada nowszej generacji, za to bez trudu znajdziemy kilka interesujących modeli z systemem Google lub Microsoftu. Przygotowaliśmy dla Was maniaKalne zestawienie dziesięciu, naszym zdaniem najciekawszych tabletów, dostępnych w polskich sklepach w cenie poniżej 1000 zł – prezentowane modele gwarantują wysoką kulturę pracy i na pewno posłużą przez kilka lat. Jak zawsze czekamy na Wasze opinie – piszcie w komentarzach, co zmienilibyście w naszej liście i dlaczego.

Aktualizacja 22.04.2015

Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:

Lenovo S8-50 z LTE

Specyfikacja: 8.0-calowa matryca IPS o rozdzielczości 1200 x 1920 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3745, 2 GB RAM, pamięć wbudowana 16GB, akumulator o pojemności 4290 mAh, Google Android 4.4 KitKat.

Zaledwie 299 gramów i 7.9 milimetra grubości to wizualne znaki rozpoznawcze Lenovo S8-50 z LTE. Wewnątrz znaleźć można wydajny procesor z rodziny Intel Atom ze zintegrowanym układem graficznym oraz przyzwoitą ilość pamięci operacyjnej RAM. Konfiguracja sprzętowa zapewnić ma wysoką kulturę pracy systemu Google, a także umożliwić uruchomienie niemal każdego (o ile będzie kompatybilny) tytułu dostępnego w Google Play.

Na uwagę w tablecie zasługuje również ekran o wysokiej rozdzielczości, wbudowany modem LTE, umożliwiający szybki przesył danych, akumulator zapewniający nieco ponad jedną czwartą doby na jednym cyklu ładowania, a także frontowe głośniki z systemem dźwięku Dolby.

Kruger & Matz EAGLE 1065G

Specyfikacja: 10.1-calowa matryca IPS o rozdzielczości 1200 x 1920 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Rockchip RK3288, 2 GB RAM, pamięć wbudowana 8GB, akumulator o pojemności 7600 mAh, Google Android 4.4 KitKat.

Kruger & Matz EAGLE 1065G to tablet, który zaskakuje przede wszystkim swoją uniwersalnością. Śmiało można powierzyć mu każde zadanie.

– fragment maniaKalnej recenzji

Nieczęsto spotyka się tablet pracujący pod kontrolą systemu Google Android, w którym producent zdecydował się na implementację dwóch portów micro USB. Do zalet takiego rozwiązania nie trzeba raczej nikogo przekonywać, a sposobów na ich wykorzystanie jest przynajmniej kilka. Ergonomiczna obudowa oraz wykorzystane do jej produkcji komponenty (w tym aluminium) czynią Kruger & Matz EAGLE 1065G propozycją godną uwagi – tym bardziej, że za produkcją modelu wzorcowego stoi tajwańska firma PiPO.

Połączenie układu SoC z pamięcią operacyjną RAM w zupełności wystarczą, aby cieszyć się z użytkowania Kruger & Matz EAGLE 1065G przez najbliższy czas, a stereofoniczne głośniki ulokowane na tylnym panelu zadowolą nawet bardziej wymagających użytkowników. Nieco martwi mała ilość pamięci magazynowej, ale rozwiązaniem tego problemu może okazać się port USB z funkcją OTG lub czytnik kart microSD.

Lenovo Yoga Tablet 2 (8″)

Specyfikacja: 8-calowa matryca IPS o rozdzielczości 1200 x 1920 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3745, 2 GB RAM, pamięć wbudowana 16 GB, akumulator o pojemności 6400 mAh, Google Android 4.4 KitKat.

Chińska grupa informatyczna zdecydowała się wykorzystać w tablecie Yoga 2 jeden z nowszych układów dostarczonych przez amerykański koncern Intel, gwarantując tym samym nabywcy wysoką wydajność, która przekłada się na płynną pracę jednej z nowszych kompilacji systemu Android. Za Yoga 2 stoi marka, bardzo dobra jakość wykonania, a także kickstand, dzięki któremu bez najmniejszego problemu możemy postawić tablet na biurku.

Warto mieć na uwadze fakt, że na polskim rynku w sprzedaży dostępne są dwa warianty Yoga 2, które różnią się od siebie systemem operacyjnym (Android lub Windows), a także ceną, która przemawia na korzyść modelu z Androidem. Wbudowany akumulator to kolejny atut propozycji z Państwa Środka, gdyż zagwarantuje niezwykle długi czas pracy na jednym cyklu ładowania dochodzący do piętnastu godzin.

ASUS Google Nexus 7 (2013)

Specyfikacja: 7-calowa matryca IPS o rozdzielczości 1200 x 1920 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2 GB RAM, pamięć wbudowana 16GB, akumulator o pojemności 3950 mAh, Google Android 5.0 Lollipop.

Druga generacja sprzętu od ASUS-a i Google w pełni zasługuje na pozytywne opinie, choć trzeba zdać sobie sprawę z pewnych ograniczeń.

– fragment maniaKalnej recenzji

Druga generacja tabletu powstałego w kooperacji ASUSa oraz Google to bardzo interesująca propozycja z wyświetlaczem o przekątnej siedmiu cali, której atutem jest niewątpliwie wsparcie ze strony Google w postaci szybkich aktualizacji oprogramowania do najnowszych kompilacji Androida. Na uwagę zasługuje dobrej jakości plastik oraz tworzywo imitujące gumę (które zapobiega przypadkowemu upuszczeniu urządzenia) a także kompaktowe rozmiary i waga nieprzekraczająca trzystu gramów.

Tablet nie grzeszy bogactwem portów, gdyż w wersji z modułem WiFi potencjalny nabywca znajdzie jedynie port złącze USB umożliwiające naładowanie urządzenia oraz przesyłanie danych pomiędzy tabletem a komputerem. O slocie kart pamięci można jedynie pomarzyć, ale to cena jaką trzeba zapłacić za tablet sygnowany logo Nexus. Zaplecze komunikacyjne w tablecie broni się wbudowanym modułem technologii zbliżeniowej.

ASUS FonePad 8 (FE380CXG)

Specyfikacja: 8-calowa matryca IPS o rozdzielczości 800 x 1280 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3530, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 16GB, akumulator zapewniający do 12 godzin, Google Android 4.4 KitKat.

ASUS FonePad 8 (FE380CXG) to pierwszy i zarazem ostatni w tym zestawieniu tablet wyposażony przez producenta w dwa gniazda na kartę SIM, a także modem oferujący wykonywanie połączeń głosowych. ASUS nie jest wyjątkiem, i postawił na wydajność zagwarantowaną przez jeden z układów firmy Intel. Tajwańczycy postarali się, aby użytkownik długo po zakupie nie wypuszczał sprzętu z rąk, dlatego też system został wzbogacony o interfejs graficzny ZenUI.

Dwanaście godzin pracy na jednym ładowaniu, kilka wariatów kolorystycznych obudowy, a także relatywnie niska cena ustalona przez producenta na 699 złotych, to kolejne zalety przemawiające za zakupem ASUSa FonePad 8 (FE380CXG).

LG G Pad 8.3

Specyfikacja: 8.3-calowa matryca IPS o rozdzielczości 1200 x 1920 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 600, 2 GB RAM, pamięć wbudowana 16GB, akumulator o pojemności 4600 mAh, Google Android 4.4 KitKat.

Największymi zaletami tego urządzenia są wysoka rozdzielczość, wspaniałe odwzorowanie barw i utrzymywanie niemalże idealnej temperatury barwowej; nie można też pominąć wydajności, jaką zapewnia Snapdragon 600 z mocną grafiką, 2 GB RAM-u i wyśmienitą optymalizacją systemową.

– fragment maniaKalnej recenzji

Tablet od Koreańczyków to idealna propozycja dla wszystkich poszukujących urządzenia wielofunkcyjnego, które sprawdzi się zarówno podczas konsumpcji treści na wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości, oglądania filmów, jak i podczas grania, gdyż żaden tytuł w Google Play nie stanowi dla tego modelu problemu. LG G Pad 8.3 to również głośniki stereo, wpuszczone w obudowę wykonaną z aluminium i tworzywa sztucznego oraz port podczerwieni umożliwiający sterowanie telewizorem.

LG G Pad 8.3 jest tabletem, obok którego nie można przejść obojętnie – tym bardziej, jeżeli planujemy zakup czegoś na dłużej, i to w przystępnej cenie. Szereg usprawnień proponowanych przez producenta przekłada się na możliwość sparowania tabletu ze smartfonem oraz rozbudowaną wielozadaniowość. Tego tabletu nie mogło po prostu zabraknąć w naszym TOP 10.

ASUS Transformer Pad TF103C

Specyfikacja: 10.1-calowa matryca IPS o rozdzielczości 800 x 1280 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3745, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 16GB, akumulator o pojemności 5070 mAh, Google Android 4.4 KitKat.

Transformer Pad TF103C owszem, może i zalicza pewne braki w konstrukcji, takie jak plastikowa pokrywa czy mocowanie, które wymagałoby większego dopracowania, ale w ogólnym rozrachunku to sprzęt bardzo udany. Nieźle zaprojektowany, wzbogacony o fajne i przydatne aplikacje, może się podobać.

– fragment maniaKalnej recenzji

Tajwańczycy jako jedni z pierwszych rozpoczęli produkcję hybryd pracujących pod kontrolą systemu Google Android. Hybryd, czyli tabletów z odłączaną stacją dokującą, która po podłączeniu przeobrazi urządzenie w netbooka i umożliwi swobodną pracę w edytorach tekstu. Zaimplementowane podzespoły w ASUS Transformer Pad TF103C nie powalają na kolana, ale w zupełności wystarczają, aby zapewnić płynną pracę systemu od Google i umożliwić uruchomienie większości tytułów z Google Play.

Na uwagę zasługuje również stylowa obudowa w białym kolorze, rozbudowane oprogramowanie autorskie, a także akumulator, który pozwoli na pracę urządzenia (podczas przeglądania Internetu) przez jedną trzecią doby.

Allview Viva H7 Xtreme

Specyfikacja: 7.0-calowa matryca LTPS o rozdzielczości 1200 x 1920 pikseli, 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6592, 2 GB RAM, pamięć wbudowana 16GB, akumulator o pojemności 3500 mAh, Google Android 4.4 KitKat.

Allview Viva H7 Xtreme to jeden z tych tabletów, o których mówi i pisze się mało. Sprzęt jest niedoceniany, a szkoda. Zaimplementowane podzespoły zamknięte w aluminiową konstrukcję o wadze nieco ponad 271 gramów zapewniają wysoką wydajność przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię, gdyż wykorzystany procesor posiada osiem rdzeni opartych o architekturę ARM Cortex-A7. To jeden z nielicznych tabletów z podwójną diodą doświetlającą LED, która występuje w towarzystwie aparatu o przyzwoitej ilości megapikseli.

Rozbudowane zaplecze komunikacyjne w Allview Viva H7 Xtreme zadowolić powinno nawet bardziej wymagających, gdyż nie zabrakło chociażby modemu 3G z możliwością wykonywania głosowych połączeń, czy też funkcji umożliwiającej zbliżeniowe przekazywanie treści.

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Specyfikacja: 8.4-calowa matryca Super Clear LCD o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800, 2 GB RAM, pamięć wbudowana 16/32GB, akumulator o pojemności 4800 mAh, Android 4.4 KitKat.

Dobrze wykonany, niewielki, smukły, szybki… Komplementy można mnożyć bez końca. A czy Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 ma jakieś wady? Tego dowiecie się z naszego szczegółowego testu.

– fragment maniaKalnej recenzji

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 to jeden z lepszych tabletów produkcji Koreańczyków. Urządzenie może pochwalić się nie tylko nienaganną jakością wykonania, ale także całkiem dobrą wydajnością. Największą uwagę przykuwa jednak matryca o przekątnej 8.4″ i wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu tablet idealnie sprawdzi się podczas surfowania po Internecie, czy też czytania ebooków.

Za sprawą frontowych głośników stereo Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 może okazać się świetnym rozwiązaniem dla miłośników kinowych produkcji lub gier mobilnych tym bardziej, że zastosowany przez producenta akumulator jest w stanie zapewnić zadowalający czas pracy na jednym cyklu ładowania.

Kiano Intelect 8.9 3G MS

Specyfikacja: 8.9-calowa matryca IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735F, 2 GB RAM, pamięć wbudowana 16GB, akumulator o pojemności 6700 mAh, Windows 8.1.

Linia tabletów Kiano Intelect to nie tylko dobre podzespoły, ale również stylowe obudowy oraz wysokiej jakości materiały wykorzystane do ich produkcji. Jeszcze do niedawna w sprzedaży dostępne były wyłącznie modele z Androidem na pokładzie, jednak od pewnego czasu wybierać możemy również pośród modeli z Windows 8.1. Jednym z nich jest Kiano Intelect 8.9 3G MS, który znalazł się w naszym maniaKalnym zestawieniu nie bez powodu.

Po pierwsze, Intelect 8.9 3G MS jest jednym z nielicznych tanich tabletów pracujących po kontrolą systemu Microsoftu, które posiadają 2 GB pamięci RAM. Oczywiście biorąc pod uwagę cenę detaliczną, wynoszącą na dzień dzisiejszy 799 złotych. Po drugie, model ten został wyposażony w modem 3G, co czyni go w pełni mobilną propozycją. Na uwagę zasługuje też matryca o rzadko stosowanej przekątnej i wyższej, niż zazwyczaj rozdzielczości.

Aktualizacja

Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:

Jaki tablet do 1000 zł? TOP 10 (kwiecień 2015)

Paweł Gajkowski

Komentarze

  • Ja tez mam Kiano Intelecta . Świeży zakup. Po jednym dniu używania tabletu, stwierdzam ze jest całkiem wydajny. Aplikacje instalują się szybko, sprzęt nie wymaga reklamy .

    • mówisz chyba o apkach z Windows Store o wadze max paru mega - nic konkretnego na tych paru GB wolnego miejsca na dysku nie da się zainstalować... Sprzęt z Windowsem musi mieć min 64GB pamięci wew. + slot na karty typu short (nie wystające z gniazda zaprojektowane dla Macbooków) sdhc (lub mirco jak kto woli) do 128GB.

  • Miło by było wiedzieć, które tablety z Androidem, które są tutaj zaprezentowane mają zapewnioną aktualizację do lolipopa :S

  • Ja dopiero co zamówiłem Asusa ME581CL, niestety niedostępny w Polsce, więc musiałem posiłkować się włoskim amazonem, gdzie kosztuje obecnie 230EUR (wersja z LTE). Najlepiej porównać go z Nexusem 7 II - różni się przede wszystkim większym wyświetlaczem (8 cali), slotem microSD oraz launcherem Asusa. Na korzyść N7 przemawia za to gumowany plastik (ME się błyszczy) i lepszy czas pracy na baterii. Waga obu wynosi tyle samo.

    Z kolei porównując Memo z podobnym mu rozmiarowo Lenovo S8-50L mamy frontowe głośniki u Lenovo, tylne u Asusa, bliżej nieznane szkło u S8 i Gorilla glass 3 w ME. Ponadto, co dla wielu ważne sprzęt Asusa wyposażony jest w HDMI (przejściówka slimport) oraz wifi w standardzie a/ac. Poza tym standardowy CPU Intela 1.83GHz, 2GB RAM, 16GB eMMC i wyświetlacz FHD.

    http://www.amazon.it/gp/product/B00P2XDH64

    • keeeper, dzięki za info i link. szukałem tego tableta w PL i faktycznie nie ma. Jest ta wersja ME181 ale to gówno. jeszcze raz dzięki.
      w wolnej chwili mozesz napisać jak się sprawuje!!! pozdro

      • Zwykłe Memo Pady, z ekranem HD faktycznie posiadają jedynie podstawowe funkcje. Z kolei 581CL FHD to już bardziej sprzęt premium, jedyny znany mi konkurent posiadający podobne funcje to Sony Xperia Z3, ale to już znacznie wyższa półka cenowa.

        Zmówiony na włoskim amazonie egzemplarz przyszedł po 4 dniach oczekiwania i jak na razie prezentuje się znakomicie - jedynym co mnie w nim irytuje jest błyszczący plastik obudowy - zbiera odciski jak magnes i jest bardzo śliski, co budzi ciągłe obawy by się urządzenie nie wymsknęło. Bateria wydaje się raczej przeciętna niż słaba, na oko trzyma tyle co mój poprzedni N7 2012, źle nie jest.

        W ciągu tygodnia planuję wrzucić szczegółową recenzję w/w tabletu na swoją stronę - link powinien być dostępny po kliknięciu na mój awatar. Pozdrawiam.

  • Zgadzam się z zestawieniem tylko od kiedy LG G PAD 8.3 ma frontowe głośniki z tego co wiem głośniki są z tyłu. Właśnie zastanawiam się nad tabletem do 1000 zł i z jednej strony podoba mi się samsung tab pro ale z drugiej strony boje się że 2 GB ram nie poradzą sobie z wyświetlaczem 2k. Kumpel ma lenovo s8-50 i tam wszystko śmiga. Gdyby ten samsung miał full HD to bym się nie zastanawiał. A 2k jest nie potrzebne bo przy full hd jest dobrze.

Najnowsze artykuły

Świąteczny poradnik zakupowy 2023. Wybieramy najlepsze prezenty pod choinkę!

Świąteczny poradnik zakupowy techManiaK.pl to mnóstwo ciekawych pomysłów na prezent pod choinkę w 2023 roku…

30 listopada 2023

Jaką konsolę wybrać? Poradnik przed Black Friday

Znudziło Ci się już granie na komputerze? A może chcesz poprawić swoje wrażenia z cyfrowej…

6 listopada 2023

Tablety premium – na jaki model postawić?

Tablet to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie mobilność z możliwościami komputera. Sprzęt z tej…

29 września 2023

iPad – wszechstronne urządzenie mobilne dla Ciebie i Twojej rodziny

W dzisiejszych czasach mobilność jest kluczowa. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, pracownikiem, czy rodzicem…

22 maja 2023

Bogowie, co za bestia. Xiaomi stawia na LTPO 144 Hz, 120 W i SD8+G1, a to nawet nie jest flagowiec!

Xiaomi Pad 6 (Pro 5G) dostanie ekran LTPO AMOLED 144 Hz, ładowanie 120 W, i…

30 maja 2022

To już dziś! Gdzie oglądać finał Ligi Mistrzów w 4K?

Odliczamy godziny do finału Ligi Mistrzów, gdzie zmierza się ze sobą Real Madryt i Liverpool.…

28 maja 2022

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies