, Android Asus Tablety Testy

Asus Transformer Prime – test tabletu i stacji dokującej

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Asus Transformer Prime – test tabletu i stacji dokującej”

 1. rsajdok pisze:

  Czy modem „HUAWEI E5220 Router MiFi” podłączony do docka przez USB będzie działał jako router wifi i jednocześnie będzie to urządzenie ładowane? Innymi słowy, czy port USB w klawiaturach asus transformer daje napięcie do urządzeń i pozwala je ładować równocześnie nie przerywając ich działania?

 2. Arkadiusz Marcjanek pisze:

  @Hdmi
  Poprawione, dzięki 🙂

 3. Hdmi pisze:

  Micro HDMI a nie mini

 4. Mateusz pisze:

  Witam,
  Podobnie jak Suiseki zastanawiam się bardzo poważnie nad kupnem tego sprzętu. Priorytet praca w terenie nad dokumentami i jednolity wygląd na tablecie i pc. Tablet jest już jakiś czas na rynku ale nigdzie nie ma testu pakietu biurowego dołączonego fabrycznie do urządzenia. Jeśli ktoś odpowie na parę pytań będę wdzięczny 🙂 Dla mnie są ważne takie parametry:
  1. Jak się sprawuje edytor dokumentów word, excel?
  2. W jakich formatach są zapisywane dokumenty edytowane na tablecie?
  3. Czy można przerabiać word i jpg w pdf? może jest do tego jakaś aplikacja (nie użytkowałem wcześniej androida więc nie wiem)
  4. Jakie możliwości daje zainstalowany pakiet (jak mocno jest ograniczony w porównaniu z office – chodzi o użyteczne i praktyczne funkcje pakietu)?
  5. Czy jest możliwość porównywania dokumentów?
  6. Ogólne wrażenia z wykorzystania do pracy urządzenia a nie tylko do www
  7. Czy ktoś używa przenośnego routera Wi FI 3g (ale nie w telefonie) i jak się to sprawdza w praktyce
  8. Do tej pory laptop nie był mi potrzebny, praca zmusza mnie do zakupu. Nie wiem co wybrać netbook czy prime. Opinia osoby używającej obu sprzętów mile widziana 🙂
  z góry dzięki za pomoc 😀

 5. Suiseki pisze:

  @Arek
  Właśnie takiej informacji szukałem, dziękuję bardzo.

 6. arek pisze:

  @Suiseki
  Praca na dokumentach Google przez przeglądarkę, na zestawie tablet+stacja jest trochę inna niż w przypadku komputera i na pewno przesiadka z jednego systemu na drugi będzie wymagała nabrania nowych nawyków. Edycja dokumentu polega na edytowaniu każdej linijki osobno. Kopiowanie, wklejanie i zaznaczanie tekstu skrótami klawiszowymi działa poprawnie. Niestety zaznaczenie wszystkiego (ctrl+a) zaznacza nie tekst w edytowanym dokumencie, a pozostały tekst na wyświetlanej stronie.

  Pozdrawiam

 7. Marek pisze:

  Wielka szkoda, że nie ma 3G. Bez tego to tylko substytut tabletu.

 8. Janusz pisze:

  Witam.
  Mam TF201 o prawie 2,5 miesiąca. Sprzęt jest OK. GPS tak jak w recenzji – nie działa najlepiej a właściwie to jest to porażka Asusa. Wykonanie jest dobre ale do doskonałości to trochę ostatnio Asusowi brakuje. Mają ostatnio problemy z kontrolą jakości. Z wifi nie ma żadnych problemów, łącznie z wybudzaniem. Mam egzemplarz z pierwszej serii który przez wielu na forach polskich i xda jest uważany na najbardziej wadliwy. Mój nie sprawia problemów. Brak restartów, wycieków światła na krawędziach matrycy, brak (jak na razie) „paprochów” pod szkłem. Współpracuje z kontrolerem bezprzewodowym Dualshock2 od PS3 bez robienia roota. Gry nie tną i nie wywalają. Bezproblemowo odtwarza filmy FullHD po DLNA z serwera domowego oraz przesyła filmy FHD i zdjęcie po wifi na TV samsunga UE40D6500. Cena w dniu zakupu z dockiem 2699zł.

 9. Suiseki pisze:

  Witam, zastanawiam się nad zakupem któregoś z Transformerów i zbieram ważne dla mnie spostrzeżenia. W pierwszej kolejności interesuje mnie, jak klawiatura zachowuje się podczas pracy z dokumentami google. Czytałem opinie, że google docs strasznie mulą na tabletach, że fizyczna klawiatura nie zawsze działa i trzeba się przełączać na ekranową, szczególnie podczas pracy z arkuszami kalkulacyjnymi. Zaznaczam, że nie interesuje mnie przesiadka na edytor Polaris. Czy poprawnie działają skróty klawiszowe – kopiowanie, wklejanie, zaznaczanie tekstu? Jak wygląda kopiowanie między przeglądarką a aplikacją Google docs. Te sprawy są dla mnie decydujące czy zdecyduję się na tablet ze stacją dokującą, czy na notebooka.

Leave a Reply


reklama