, Android MODECOM Tablety Testy

Test tabletu Modecom FreeTAB 1004 IPS X4

Modecom FreeTAB 1004 IPS X4 / fot. tabletManiaK.pl

Modecom FreeTAB 1004 IPS X4 / fot. tabletManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

6 odpowiedzi na “Test tabletu Modecom FreeTAB 1004 IPS X4”

 1. P.D. pisze:

  A czy aktualizując android traci się gwarancję???

 2. Mercurial pisze:

  Czy będzie test tabletu Modecom 1014 ?

 3. adam pisze:

  Droga redakcjo, proszę poprawcie test modecom 1004 i nie porównujcie go do overmaxa steelcore 10,1 III i navrod nexo nova- to są dwa tablety na procesorze rockchip 3188 z grafiką mali400 i ciężko to porównać i ocenić jako alternatywne propozycje, ten sam błąd robicie w teście stellcore 10,1 III wrzucając do jednego worka tablety quadcore na alwinner a7 i rockchip 3188,
  macie spory wpływ na decyzje zakupowe czytelników i przydałoby się rozważniej wpisywać propozycje, by nie było potem niepotrzebnych rozczarowań zawiedzionych czytelników, że quadcore A7(alwinner) to nie to samo co quadcore A9(rockchip),
  Pod rozwagę proponuję szanownym czytelnikom brać modecom 1014 IPS X4- rockchip3188, 2giga ram, 10,1 1200×800, cena w internecie 850-899 zł- jest to PIPO M9, aktualizacja do android 4.2 dostępna na stronie modecom, poza tym kilka alternatywnych ROM (RileyRom, TNT), oraz aktualizacje producenta na http://www.pipo.cn.

  • Mateusz Raczyński pisze:

   Panie Adamie,
   Owszem, ma Pan rację, że układy AllWinner i Rockchip są całkiem inne i bezpośrednio nie powinno się ich porównywać, jednak zgodzi się Pan chyba ze mną, że dla większości klientów największe znaczenie ma cena produktu i jakość jaką za nią dostają – szybkość działania, wydajność w grach, wbudowana pamięć itp.
   Wybierając więc alternatywy oczywiście staramy się wskazać możliwie podobne produkty, ale duże znaczenie ma też przedział cenowy wszystkich propozycji, czym w tym wypadku się pokierowałem.
   W razie wątpliwości – alternatywne propozycje to zawsze produkty, które już testowaliśmy, klient, który nie jest pewien swego wyboru może przeczytać recenzje innych tabletów i wyrobić sobie własną opinię na ich temat.

   • zxzxzxzxzz pisze:

    ciężki jak czołg…. i to go dyskwalifikuje – a na dodatek ten stary procek. Świat już poszedł do przodu, nawet Chińczycy a nam Polakom jeszcze wciskają stare szroty.

   • adam pisze:

    Cieszę się ,że dostrzegacie Państwo różnicę pomiędzy procesorem A7 i A9, czy również dostrzegacie istotną różnicę w wydajności i poborze energii?
    Czemu nie poprawiacie testów aktualnie testowanych modeli po aktualizacji oprogramowania- w tym teście dopiero pod koniec znalazł się wpis o aktualizacji do android 4.2 i poprawie funkcjonowania.
    Musicie się zdecydować czy oceniacie produkty kierując się podobną ceną, czy podobnymi podzespołami użytymi do produkcji, jeśli jako główne kryterium przyjmujecie cenę produktu to wraz z tabletami mniej znanych chińskich producentów zacznijcie uwzględniać produkty asusa,samsunga,sony,apple i innych bardziej znanych z poprzednich generacji-ponieważ obecnie ich cena dorównuje tabletom tu prezentowanym.
    Mieszanie tabletów budowanych na różnych podzespołach głównych powoduje narastanie szumu marketingowego.
    Czytelnik potrzebuje rzetelnych informacji ponieważ producenci piszą w nazwach QUADCORE, a polskie firmy sprowadzają tablety i też wpisują quadcore za dużo tańszy procesor utrzymując dość wysokie ceny sprzętu, który może rozczarować- a obok na półce stoi tablet o 100-200 zł droższy (czasem nawet tego samego polskiego dystrybutora ale z innej chińskiej fabryki), lepiej wykonany i sprawniej działający.Czasami nawet można trafić na model dość popularny w USA i Europie, ze wsparciem producenta(!) co do najnowszego oprogramowania i czasem nawet z forum użytkowników i moderów-czyli jest szansa na aktualizacje i modyfikacje bez konieczności zakupu nowej „dachówki” z nowym systemem.
    Przekazanie nieco tylko pogłębionych danych przydałoby blasku blogowi,który dużo dobrego zrobił dla tabletmaniaków, ale ostatnio nieco rozmienia się na drobne i popada w …..rutynę,marketing,reklamę.

Dodaj komentarz


reklama