REKLAMA TP
, Lenovo Tablety Tablety 2w1 Windows 8

Lenovo ThinkPad 8 (128 GB) na polskim rynku

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

10 odpowiedzi na “Lenovo ThinkPad 8 (128 GB) na polskim rynku”

 1. Maciek pisze:

  Bart – jaka jest różnica w bieganiu z lapkiem, a tabletem 10 calowym? W obu przypadkach trzeba nosić torbę lub plecak. (plus musisz załadować dok / klawiaturę i…drukarkę) A mały tablet włożysz do kieszeni od bojówek. To, że jak powiadasz 90% handlowców biega z tabletami to wybitnie świadczy o tym, że to po prostu lansik. Poza tym nie widziałem ŻADNEGO handlowca biegającego z tabletem. Posiadają nieco inny sprzęt – wystarczy przejść się po sklepach i ujrzeć na co wpisują zamówienia ! Gdyby faktycznie miał służyć do napisania krótkiego pisma, to równie dobrze można użyć smartfonu.
  Już widzę handlowca, który jadąc samochodem obsługuje tablet pisząc na nim krótkie pismo , po czym je drukuje. Ja rozumiem, że mieszkam na prowincji, ale bez przesady ! Bajeczki o handlowcach z tabletami zachowaj dla kogo innego.

 2. Bart pisze:

  Mobilni sprzedawcy i Przedstawiciele mają „nakładki” na ERP’a – dawniej łazili z PDA – pamięta ktoś? Teraz mają tablety – i ronbia DOKŁADNIE to samo co na PDA.
  A jak musza napisac pismo? To CO? targac laptop? A PO CO – podłącza dok / klawiaturę lub jak niektórzy mają etui z klawiaturą i napisza pismo. Zwłaszcza, że najczęściej pisma to krótkie są.

  Widze, ze większość z Was – nie pracuje w Handlu 🙂 – ostatnio 90% przedstawicieli biega z tabletami – i NIE dlatego, że jat moda – ale dlatego, ze tablet z dokiem / klawiaturą lub etui z klawiszami – ZASTĘPUJE laptopa a równosześnie jest na tyle mały, że wygodnie się pracuje w trybie dotykowym – tak jak dawniej na PDA.

 3. Maciek pisze:

  Do Barta i Finito. Prawda jest taka, że tablet za 1 tys. zł i za 3 tys. to tylko ZABAWKI ! Nie wyobrażam sobie wykorzystywania tego sprzętu do innych rzeczy niźli rozrywka. Tak jak każdy mam w domu laptopa i PC-ta. W pracy również. Moja firma jest od 15 lat całkowicie skomputeryzowana. Nie wyobrażam sobie pracy na tablecie i stukania w mały ekranik.(90% dostępnych tabletów ma rozdzielczość 1024×676) Podpinać klawiaturę? To kretyństwo ! – od tego są laptopy ! Dalej : tablet ma być z założenia urządzeniem mobilnym. W Polsce nie jest i długo nie będzie. Składają się na to dwie podstawowe przyczyny. 90% tabletów nie posiada nawet 3G (o LTE nie wspominam) Na jakim Wy żyjecie świecie? Druga sprawa to właśnie zasięg internetu w Polsce. Mieszkam 100 km od Gdańska, 50 od Słupska i pomimo, że wszyscy operatorzy sprzedają tu LTE tego LTE NIE MA !
  Jedyną możliwością odbioru internetu (w miarę szybkiego) jest neostrada i żałosna kablówka, względnie 3G od operatorów sieci komórkowych(które jest ograniczone limitami i również nie wszędzie jest zasięg) Jeśli do tego dodamy ceny, to dojdziemy do wniosku, że to jakiś żart. Moja firma korzysta przy przesyle danych z terenu z T-mobile oraz Orange. Mamy pozakładane wzmacniacze wszędzie w terenie, gdzie są nasze placówki (co 7-10 km) I co ? Nie chcielibyście słyszeć tych bluzgów jakie padają pod adresem operatorów. Tablet chcę wykorzystać do ROZRYWKI – odtwarzanie filmów w domu na TV, przeczytanie książki, pobuszowanie po sieci (w tym odczytanie poczty, po to aby nie odpalać większych sprzętów) W gry nie gram – nie ten wiek. 🙂 Bart ma na pewno rację w jednym: do każdego sprzętu da się włamać. Sprzęt biznesowy? Dobry żart Bart !

 4. Bart pisze:

  Jasne – kupi Androida lub iPad’a – zwlaszcza Android jes bezpieczy.

  Finito – GŁUPOTY Piszesz – po pierwsze mam moduł TPM, mam możliwość zainstalowania DOWOLNEGO softu bezpieczeństwa, mam szysfowanie danych, VPN, i wiele innych rozwiązań. Wystarczy że zainstaluję programy zabezpieczające. Powodzenia na SlowDroidzie.
  Do tego mogę uruchomić ERP, CRM, programy narzędziowe – powodzenia na iPadzie czy Slowdroidzie.

  Może mam zainstalowac Linux’a 🙂 🙂 weź się człowieku nie ośmieszaj. Na każdzą platformę sa wirusy, KAZDĄ. W przypadku Windows mamy OGROMNE ilości narzędzi zabezpieczjących.

  Sam przed godziną na moim Venue 11 Pro musiałem się dostać do bazy SQL’owej na której stoi firmowy ERP, za pomocą VPN’a dodam – powiedz mi JAK mam to zrobić na iPAD czy Androidzie i JAKICH narzędzi mam użyć do SQL’a 🙂 bo podobno jesteś fachowcem. 🙂

  I na koniec :

  Firma ODLICZY VAT, wrzuci sprzęt w koszty – to 23% VAT’u mniej i 19% CIT’u mniej – do tego kupując 10 sztuk mamy znaczne upusty – nagle cena robi się całkiem inna.

  W mojej firmie kupiliśmy 5 Venue 11 Pro z Core i3, 4GB RAM, 128 SSD i modemem 3G – bazowa cena to 3050 zł netto – a my dostaliśmy 25% upustu. Policz sobie.

  Widzę, ze ty Finito – Jesteś na etapie tabletów z Biedroni za 200 zł i NIe wiesz CO TO JEST sprzęt BISNESOWY. 🙂 i ma mozliwośc – cenę wysoką też.

 5. Finito pisze:

  @Bart
  Pokaż mi bezpiecznego Windowsa i pogadamy. Na dziś dzień każdy Windows to siedlisko trojanów i wirusów i nic więcej. Jak naprawdę poważna firma by to miała kupić to zainwestowała by w bezpieczeństwo, czyli sprzęt nie oparty o rozwiązania MS.

 6. Bart pisze:

  Maciek – i na „srajpadzie” możesz sobie walnąc słitfocię na fejsa i TYLE 🙂 🙂 Podobnie na Szajsungu.

  Ten tablet zastępuje komputer PC – na nim można zrobić WSZYSTKO.

  Po za tym autor NIE napisał – NAJWAŻNIEJSZEGO :

  Ta wersja posiawa Windows PROFFESIONAL – jest dedykowana dla Biznesu – dla ludzi, którzy musza łączyć się z domeną, musza mieć BEPIECZNE i PROFESJONALNE narzędzia. A nie zabaweczki jak Slowdoid czy Srajpadziki. Pamietajcie, że Windows Proffesional – KOSZTUJE ekstra.

  Dla zwykłych Ludzi, konsumentów będzie Miix2 – ORAZ wersja z Windows nie-Pro i 64 GB – która kosztuje 1900 zł.

  I na koniec – wersje z Windows 8.1 Proffesional – UWAGA – NIE MAJĄ MS Office 2013 Home & Student. Czemu? Bo wersje z Windows 8.1 Pro – kupują FIRMY, a Office H&S NIE wolno używać w biznesie.

 7. Darek pisze:

  To ciekawe ile będzie kosztować Lenovo Miix 2 10 i kiedy pojawi się na rynku? Za taki tablet stanowczo za drogo..

 8. Maciek pisze:

  To chyba żart ! Za taką cenę wolałbym już iPada Mini, Samsunga TabPro 8,4 !
  Życzę dystrybutorom powodzenia w sprzedaży 🙂

 9. Guruni pisze:

  to w koncu 128 czy 64 GB?

Leave a Reply


reklama