, Microsoft Newsy Tablety

Microsoft: iPad Pro nigdy nie zastąpi PC

iPad Pro / fot. Apple

iPad Pro / fot. Apple


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

6 odpowiedzi na “Microsoft: iPad Pro nigdy nie zastąpi PC”

 1. harry190 pisze:

  Pewnie że można podłączyć do Ipada mysz, dowolną klawiaturę bluetooth a track pad to nie wiem bo nie widze sensu trackpada skoro ekran jest dotykowy. Powyższe funkcje otrzymujemy robiąc oczywiście Jailbreak i gdyby go nie bylo to w życiu nie kupiłbym sprzętu od Apple 🙂

  • Azawakh pisze:

   No właśnie po co mysz w tablecie z ekranem dotykowym? Dobre pytanie. Odpowiem tak, że korzytsając z myszy nie musisz zmieniać swoich nawyków i przyzwyczajeń wyniesionych podczas korzystania z komputera czy to stacjonarnego czy laptopa, w którym mysz albo touchpad przecież wykorzystujesz. Poza tym kursor myszy albo touchpada jest zdecydowanie bardziej precyzyjny w wybieraniu elementów na stronach czy nawet w interfejśnie niż gruby palec pozostawiający do tego odciski na ekranie a to z koleji powoduje jego brudzenie. Dla mnie korzystanie z myszy lub touchpada podczaas używania tabletu zwyczajnie ulatwia i uprzyjemnia mi te czynności a do tego pomaga zachować czystość ekranu. Dla mnie jest to bardzo jasne i przejrzyste. Nic dodać i nic ująć.
   Natomiast w przypadku iPadów niestety ale nawet jailbreake na niewiele się przyda ponieważ potrafi niestety ale mocno spowolnić tablet (np iPada Mini pierwszej generacji) a działanie wtyczki BTC Mouse & Touchpad pozostawia wiele do życzenia ponieważ kursor myszki nie działa na całej powierzzchni ekranu – około 1/3 pozstaje martwe. Tym samym mogę powiedzieć, że sprzęt Apple bez względu na jego wielkość jest mocarnie ograniczany przez co jego teortycznie mocne możliwości idą w gwizdek. Dlatego też iPad Pro w obecnej formie nie ma najmniejszych szans zastąpić nawet prostego notebooka.

 2. Azawakh pisze:

  Moim zdaniem iPad w jakiejkolwiek postaci nawet nie zbliża sie do możliwości ani tabletu z Androidem ani tym bardziej komputera z Windows! To nie ma prawa bytu. Dodanie rysika i klawiatury, której mniej lub bardziej autoryzowane przez Apple wersje stosowane są od lat nie sprawią, że nagle z iPada nawet Pro zacznie się korzystać jak z komputera czy tabletu z Windows chociażby dlatego, że iPad nie pozwala na skorzystanie z zewnętrznych manipulatorów jak mysz i touchpad co w przypadku urządzeń z Androidem oraz Windows jest standardem i jak najbardziej normalne. Korzystam zarówno z iPadów (Air 2 oraz Mini) oraz tabletów z Androidem i o każdej proze dnia i nocy wybrałbym tablet z zielonym robotem gdyż nie muszę zmieniać nawyków wyniesionych z obsługi komputera z Windows a mysz albo touchpad zdecydowanie poprawiają mi komfort używania tabletu połączonego oczywiście z dedykowaną klawiaturą bezprzewodową.

 3. jaro pisze:

  Ja mam mantę z androidem i też mi zastąpiła komputer. Jak się ma podstawowe wymagania od PC to i kalkulatorem można go zastąpić.

 4. harry190 pisze:

  Ja tam od czasu zakupu IPada Air 2 już nie korzystam z laptopa. W moim przypadku zastąpił mi komputer. Laptopa używałem do tworzenia muzyki, obróbki audio, edycji tekstu, obróbki zdjęć, oglądania filmów i setek innych rzeczy. IPad jak najbardziej sprostał moim wymaganiom chociaż brakuje mi programu „Reason” ale może kiedyś.

Dodaj komentarz


reklama