REKLAMA TP
, Apple Felietony, wywiady i reportaże Tablety

iPad – tablet idealny do szkoły

fot. Apple

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

2 odpowiedzi na “iPad – tablet idealny do szkoły”

 1. zs pisze:

  taaa… Boże chroń dzieci przed takimi chrzestnymi.
  Cytat 1:
  „Dobrze, by przez ten czas spędzony z rówieśnikami, nie martwić się o gniazdko zasilania. ” – to niech sie autor zdecyduje, czy czas ma być spędzony z rówieśnikami, czy z ipadem. Przy okazji dodam, że rówieśnicy zdecydowanie szybciej pozwolą dziecku zwiększyć słownictwo :-DDDD

  Cytat 2:
  „Dziecko chętnie będzie spędzało w nim swój czas, także ten wolny.”
  Kochany autorze – skoro ty już jesteś „chory” to nie zarażaj innych. Czas wolny dziecko powinno w jak największym wymiarze spędzać z innymi (rówieśnicy, rodzeństwo, domownicy) a nie z urządzeniem elektronicznym. Potem w efekcie mamy cała zgraję nastolatków, którzy potrafia tylko klepać na FB a nie umieją się porządnie zachować.
  Brakuje mi jeszcze tylko akapitu, że wielki wybór gier sportowych pozwoli dziecku znacznie szybciej podnieść swoją sprawność fizyczną i tężyznę.

  Oczywiście komputery/tablety/smartfony mają masę zalet, ale w życie dzieci wkroczyły zdecydowanie za daleko, czego skutkiem jest izolowanie sie jednostek ze swoim smartfonem – zawsze łatwiej sie z nim dogadać niż z niezalezna jednostką, którą jest drugi człowiek. Dzieci, szczególnie małe, powinny korzystać moim zdaniem z urzadzeń elektronicznych pod ścisłą kontrolą dorosłych (rozsądnych) bo zbyt łatwo jest zostać wchłoniętym w świat elektronicznej przygody/rozrywki.

  Dodam, że nie jestem jakimś przeciwnikiem wszelkiej elektroniki (informatyk z 20 letnim stażem) tylko uwazam, że zdecydowanie lepsza od grania na „sr..jpadzie” jest dla rozwoju dziecka jest zabawa z rówieśnikami. Tylko kto teraz pozwoli tym biednym (szczególnie miejskim) dzieciom np pobawić się błotem…. A taka bitwa na błoto zawiajne w liście babki, rozwijała spryt, refleks, sprawność a i taktyki sie człowiek nauczył.

  Powiem Wam, że jak patrze teraz na dzieci to z jednej strony niby mają prawie wszystko, ale sa naprawdę biedne (brakuje im tej słynnej „patologii” lat 70-80 ubiegłego wieku). Świetnie to oddaje fraszka Krasickiego:

  „Czegóż płaczesz? – staremu mówił czyżyk młody –
  Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody”.
  „Tyś w niej zrodzon – rzekł stary – przeto ci wybaczę;
  Jam był wolny, dziś w klatce – i dlatego płaczę”.

 2. dareczq pisze:

  szkoda kasy na ipada dla dziecka ze szkoły podstawowej, które rozbije sprzęt za 1500+ w 3 miesiące. Tekst napisany w stylu – „ipad” lekarstwem na wszystko. Ehhh…szkoda słów.

Leave a Reply


reklama