, Newsy Tablety Tablety 2w1 Windows 10

Hybrydy z Androidem odejdą w zapomnienie?

Lenovo Yoga 2 Windows 1051F / fot. tabletManiaK.pl

Lenovo Yoga 2 Windows 1051F / fot. tabletManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

6 odpowiedzi na “Hybrydy z Androidem odejdą w zapomnienie?”

 1. Azawakh pisze:

  Moim zdaniem kklasyczny Android owszem powoli mógłby odejśc w zapomnienie na tabletach ale powinienien go zastąpić mmocno zmodyfikowany Remix OS system oparty na Androidzie ale pozwalający na zdecydowanie więcej niz Android a od razu przystosowany do urzadzeń mobilnych jakimi sa tablety i tablety hybrydowe. Pakowanie pełnowymiarowego Windows wsżedzie gdzie się tylko da jest zwyczajną głupotą i niczym więcej ponieważ to system wymagający innych parametrów od hardware niż Android. I właśnie w kierunku bardzo ciekawego Remix OS powinni iść producenci.

 2. ixydog pisze:

  Zgadzam się z poprzednikami. Android jest przede wszystkim bardziej ergonomiczny jeżeli chodzi o UI. Do tego im plus dochodzi ogromna oferta i tanie koszty aplikacji (od pakietów biurowych, przez graficzne, po nawigacje). Ale nie łudźmy się bzdurami, które karmią nas media (mały popyt itp.)
  Czasy liczenia się z potrzebami i możliwościami konsumenta już dawno minęły.Teraz jest rynek producenta, który rzuca jak psu do michy to, co opłaca mu się tanio wyprodukować i dobrze, drogo sprzedać.

 3. jaro pisze:

  Dziwne, że tak niewielu producentów oferuje tablety z 2 systemami.

  • Azawakh pisze:

   Wolę jeden system a porzadnie działający i tu najlepszym rozwiązaniem wydaje m się wspomniany przeze mnie Remix OS i szkoda, że tak mało producentów stosuje to rozwiązanie w swoich tabletach. Windows powinien pozostać tam gdzie jego miejsce a mianowicie na normalnych, stacjoinarnych komputeracha a Remix OS powinien trafić na urządzenia mobilne.

 4. Staszek pisze:

  Windows ma jedną zasadniczą wadę. Ogromną zasobożerność.
  Android na 2GB ramu smiga jak dziki osioł i jeszcze 1 GB zostaje wolnego, a Windows 10 na 2GB może co najwyżej wyświetlić pulpit. Już office albo przeglądarka sprawi, że będzie padaka…

  Podobnie z wymaganiem pamięci masowej. Android da sobie radę na 16GB pamięci dyskowej, a windows ledwo ledwo na 32 GB (zalecane minimum 64 GB).

  Dlatego windows na tabletach z doczepianą klawiaturą działa tylko na tych droższych, a android na każdym działa OK.
  Microsoft nie umie pisać lekkiego OSa,Wkońcu iniwigilacja i szpiegowanie każdego kliklinięcia wymaga pewnych zasobów nie?

  • Azawakh pisze:

   Niestety ale tala prawda. Innym rozwiązaniem niż Remix OS mógłby być na tabletach i ich hybrydach Chrome OS, jeszcze lżejszy system niż Android i ciągle rozwijany. Jako alternatywa dla Androida i średnio przydatnego na urządzeniach mobilnych Windowsa Chrome OS mógłby stać się świetnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz


reklama