, Android Tablety Tablety 2w1 ViewSonic Windows 7

Czy tablet z dwoma systemami to dobry pomysł?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

6 odpowiedzi na “Czy tablet z dwoma systemami to dobry pomysł?”

 1. Michał pisze:

  Ja także uważam, że dual boot jest rozwiązaniem bardzo poszerzającym spektrum możliwości takiego urządzenia. Windows w środowisku uczelnianym jest niemal niezbędny – android nie pozwoli na szybkie przejrzenie czegoś np. w Visual’u. Pakietowi biurowemu z androida jeszcze daleko do M$ Office czy Libre.. Idealnym urządzeniem dla mnie byłby Asus Transformer ale z możliwością postawienia na nim Win7. Mógłby pracować jako Win7 tylko, że po podłączeniu do zewnętrznej klawiatury. Podobne rozwiązanie oferowało bodajże Lenovo U1 Pad (?), ale do tej pory nie słychać nic na jego temat, a cena sugerowana była dosyć wysoka. Inna architektura to inna jednostka obliczeniowa – to stąd te koszta? Tak czy inaczej ideałem byłby Asus Transformer z dual bootem.

 2. deimon pisze:

  Jak dla mnie to o ile nie zwiększą się gabaryty oraz masa, to jako DRUGI system niech sobie będzie windows. Oczywiście jako opcja, żebym nie był zmuszany go kupować jak to jest teraz z laptopami.

  Tablety powstały jako coś zupełnie innego od PC pod względem budowy, zastosowania itp.. Mi to jak najbardziej pasuje.

 3. Mateusz Mila pisze:

  W takim razie dlaczego, skoro tablety z dwoma systemami są znacznie praktyczniejsze od tabletów jednosystemowych, tych z opcją dual-boot jest zaledwie kilka? Skoro użytkownicy widzą same zalety takiego urządzenia, dlaczego producenci nie próbują tego wykorzystać na swoją korzyść?

 4. nikky pisze:

  Zgadzam się z przedmówcami. O skucesie maszyny decyduje oprogramowanie a dopiero potem osiągi. Zywyczajne filmy z napisami na PC wyglądają o klasę lepiej – kto raz oglądał film z ffdshow z funkcją sharpen swscaler to nigdy nie przekona się do badziewia jaki oferują playery na androida.

 5. Piotras pisze:

  Zgadzam się z Arkiem. Czego mi brakuje w tabletach z Androidem to możliwości instalowania programów pod Windę, chociażby Photoshopa, innych programów do obróbki zdjęć, video itp. Porządny program do oglądania filmów z edycją napisów, pakiet office i mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Od tabletu na Andku chciałbym kompaktowości, możliwości czytania e-booków (na netbooku nie jest to wygodne), uruchamiania szybkich aplikacji do konkretnych zastosowań, GPSu, małego poboru prądu itp.

  Ideałem dla mnie będzie Asus slider z dwoma systemami.

 6. Arek pisze:

  Artykuł, pisząc dyplomatycznie, jest niezbyt mądry.
  Wiadomo, że człowiek na codzień korzystałby z jednego systemu (pewnie z Androida), ale obecność windy na pokładzie likwiduje całą listę ograniczeń. W razie potrzeby odpalamy windę, a z niej startujemy oprogramowanie diagnostyczne do samochodu (albo program do regulacji gazu – koniec z taszczeniem laptopa), do tego mamy wszystkie programy, których używaliśmy dotąd tylko na PC, bo wersji na Androida producent nie wypuścił.
  O ile odpalenie tabletu z Androidem będzie tak samo łatwe jak w tabletach jednosystemowych (start na windzie mógłby być np pod innym guzikiem), to funkcjonalnie dwusystemowość nie ma wad, a zalet całe mnóstwo.

Leave a Reply


reklama