REKLAMA TP
, ADAX Android Tablety Testy

Test ADAX 8DC1 – mocny budżetowiec

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

12 odpowiedzi na “Test ADAX 8DC1 – mocny budżetowiec”

 1. Paweł Korenkiewicz pisze:

  Recenzja mocno sponsorowana (chyba nawet przez Adaxa). Po przeczytaniu jestem pewien, że nie dotyczy ona tytułowego modelu. Posiadam ten model i poza wyglądem nie ma on w sobie nic, co by przemawiało na jego korzyść. Większość aplikacji i gier z google play nie jest z nim kompatybilna – w tym wspomniane w opisie gierki- nie wiem jak autor je zainstalował. Tempo pracy i reakcji tego tableta to porażka- starsze dotykacze na Andku 2.0 są szybsze. Notoryczny problem z instalacją na karcie SD, zawieszanie się na aparacie, zasięg Wi-fi -5mb od routera, kabel zasilający całe 80 cm. Ogólnie powiem tak: sam producent olewa ten model, a na jego stronie nie znajdziecie jakiegokolwiek wsparcia technicznego czy łatek dla w/w modelu. Napisałem to ku przestrodze osobom, które rozważałyby zakup tego urządzenia z drugiej ręki. Ten produkt to bubel.

 2. Tomek pisze:

  no i jeszcze jedno – jaki tablet testowaliście bo chyba nie ten …

 3. Tomek pisze:

  nie polecam. Posiadam od kilku miesięcy. Praca na tym tablecie to jakaś pomyłka. Polecam dołożyć kilka stówek i kupić coś markowego. Nawet jakbym chciał sprzedać to lipa bo na aukcji trzeba napisać prawdę: laguje się 🙁
  Potwierdzam – słabe wifi (pewnie przez aluminiową obudowę).

  Jedyny pozytyw to oglądanie filmów ale przecież nie tylko do tego miał służyć.

 4. Rozczarowany pisze:

  Kilka miesięcy temu po pozytywnych recenzjach nabyłem ten tablet… niestety, kompletna padaka. Nie wiem gdzie autor recencji zaobserwował „płynność” działania, bo urządzenie muli niemiłosiernie. Po 2 miesiącach tablet powędrował do serwisu – wymieniony układ zasilania i sterowania, naprawa trwała około miesiąca. W tej chwili pada chyba bateria. Zapewne tablet powędruje do kosza, ale szczęsliwie urządzenia markowe mocno w międzyczasie staniały, a ja już wiem jedno – nigdy więcej taniej chińszczyzny, nawet pod polską marką!!!

 5. Mnemonic pisze:

  Cześć, czy może się ktoś wypowiedzieć ogólnie na temat tego czy coś dodatkowo mu przeszkadza podczas korzystania z tego tabletu? I czy faktycznie jest google Play czy go nie ma?

 6. j. pisze:

  Czy on ma na pewno dostęp do google play?
  Bo na stronie Adax-a (FAQ) jest:
  „Z powodu ograniczeń licencyjnych i zróżnicowania aplikacji stworzonych pod system Android zarówno pod kątem wymagań sprzętowych, jak i wydajności poszczególnych aplikacji z Android Market, niestety nie jesteśmy już w stanie zaoferować oficjalnego wsparcia lub porady dla tych pozycji na naszym sprzęcie.”

 7. Arkadiusz Marcjanek pisze:

  @Miłośnik dachówek
  Myślę że aluminiowa konstrukcja z pewnością ma swój wpływ na siłę sygnału. Nie powinno to jednak mocno rzutować na jakość połączenia. To na szczęście nie Transformer, w którym przez obudowę, GPS stawał się bezużyteczny 😉

  Pozdrawiam

 8. Miłośnik dachówek pisze:

  Mam ten tablet.Ogólnie zgadzam się z recenzją.Sprzęt na plus.Problem pojawia się przy wifi -bardzo słaby sygnał.Tam,gdzie na overmaxie mam max – na adaxie zaledwie 3 kreski.Winna aluminiowa obudowa,czy trafił mi się słabszy egzemplarz?

 9. Dżonu pisze:

  3G żre prąd jak głupie w dowolnym sprzęcie. Czy to tablet, czy to netbook czy smartphone. W tym ostatnim wyłączam najczęściej 3G gdy nie jest absolutnie potrzebne i dzięki temu czas działania baterii potrafi się wydłuzyć nawet o pełną dobę. Podejrzewam, że głównym problemem jest kiepski zasięg, który musi być stale podtrzymywany dla ciągłej synchronizacji oraz nieustanne pozycjonowanie urządzenia między nadajnikami. Być może ktoś kiedyś zdoła jakoś zoptymalizować tą technologię ale na razie niestety widoków na to nie ma.

 10. biscuit pisze:

  Tylko 1,5h pracy z modeme 3G? Aż ciężko uwierzyć. Szkoda, bo tablet oferuje naprawdę fajne parametry.

  • Szymon Marcjanek pisze:

   Niestety wychodzi na to, że zewnętrzny modem 3G jest sporym obciążeniem dla akumulatora – nie wiem, czy wynika to z braku optymalizacji (układy zintegrowane nie są tak energożerne) czy z innego powodu, ale również w innych tabletach jest to zjawisko zauważalne. Dla przykładu Overmax OVTablet OV-TB-09 (http://www….-ov-tb-09/) z zewnętrznym modemem 3G zużywa 3-krotnie więcej energii, niż pracując na samym WiFi. Ciekawe, prawda?

 11. BBomba pisze:

  Dobra, konkretna recenzja bez wodolejstwa 🙂 Doczekałem się wreszcie na test czasu pracy z modemem 3G! O to właśnie chodziło. Myslę, że ten parametr zweryfikuje wiele planów zakupowych. Tutaj akurat czarno na białym widać, że z modemem w sieci nie poszalejemy. Pół biedy jeśli nasz tablecik ma osobne gniazdo zasilania, a w zasiegu ręki mamy gniazdko w ścianie. Jednak gdy tablet jest ładowany z tego samego USB do którego jest podpięty modem, to mamy problem 🙁 Niestety, ja właśnie taki mam. Płacę frycowe za bycie „zielonym” w tabletowym temacie i za brak właśnie takich testów w recenzjach.
  Pozdrowienia dla Recenzenta, Redakcji i wszystkich fanów 🙂 BBomba

Leave a Reply


reklama