, Lenovo Pierwsze wrażenia Tablety Tablety 2w1 Windows 7

Lenovo ThinkPad X220T – pierwsze wrażenia i galeria ManiaKa

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

3 odpowiedzi na “Lenovo ThinkPad X220T – pierwsze wrażenia i galeria ManiaKa”

 1. V. pisze:

  Zgadzam sie z blachą.

  Tego tableta nie kupuje się do grania, lepszej karty przy tym rozmiarze ekranu wsadzać nie ma sensu (co to za granie na 12 calach) no i patrz cena, natomiast zdarzają się programy wymagające dużej mocy obliczeniowej (inżynierskie, obliczeniowe np. NASTRAN, symulacyjne, rekonstrukcja wypadków itp.), dla których ten procesor ma sens. Zdecydowanie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że to kombajn do internetu. Natomiast rzecz jasna do zastosowań nazwijmy to typowo biurowych, to całkowicie wystarczającą (aż nadto) moc obliczeniową komputery osiągnęły już ładne parę lat temu.

  Na dzień dzisiejszy najlepszy i najsolidniejszy tablet pc (no poza toughbookami, ale to inny typ), cokolwiek nie do konsumpcji treści, a do jej tworzenia. Sam używam x200t od ponad dwóch lat i jest nie do zajeżdżenia.

 2. Mateusz pisze:

  W pierwszych wrażeniach opisujemy to, co czujemy po pierwszych kilku godzinach kontaktu z komputerem. Masz rację, że nie mam wpływu na wybór specyfikacji tabletu, stad też nie rozumiałem do końca na jakiej zasadzie działa mój ekran. Dopiero po jakimś czasie dowiedziałem się o istnieniu wersji z digitizerem i multi-touch.

  Wspominasz, że nie ma problemu z wersją z procesorem Core i7, o można wybrać inną opcję. Ja mama taki problem, że muszę znaleźć dla tego układu sensowne zastosowanie, abym mógł stwierdzić, czy jest sens kupowania tak mocnego procesora. Stąd też przyszła mi na myśl ewentualna możliwość zainstalowania jakiejś nowszej gry.

  Podobnie jest z pamięcią operacyjną. Jeszcze do niedawana wydawało mi się, że zamontowanie w komputerze 4 GB pamięci jest w zupełności wystarczająco. Mój Lenovo ma 8 GB. Gdyby to była Vista to przydałoby się tyle pamięci, ale czy naprawdę można wykorzystać pełne 8 GB? Jeszcze nie udało mi się przekroczyć 60 % zużycia pamięci, więc zawsze te 3 GB leżą po prostu odłogiem.

  Ale jak już wspomniałem, w „pierwszych wrażeniach” opisujemy nasze subiektywne zdanie na temat danego urządzenia bez jakiejś większej analizy. Stąd też tyle pytań retorycznych, wątpliwości, „gdybania” etc. 🙂

 3. blacha pisze:

  Drogi recenzencie, otrzymałeś po prostu wersję outdoor i dziwić się tu nie ma czemu. W lenovo x201T również obok wersji multitouch obecna była wersja outdoor. Kłopot w tym, że z tego co mi wiadomo w polskiej dystrybucji wersja multitouch modelu x220T jest niedostępna. Co do zastosowania procesora i7, to tu również problemu nie ma – można kupić wersję z i5 bądź nawet i3 jak komuś starcza. Ale rozumiem, że recenzent nie wybiera, tylko bierze co dają:) Co do Wiedźmina, to thinkpady kupują ludzie zwykle do pracy a nie do grania. A szybki procesor i 8 RAM pomaga choćby w pracy na dużych plikach w excelu, tyle.

Dodaj komentarz


reklama