, NVIDIA Technologie

nVIDIA Tegra 4 zaprezentowana – czym zachwyci nas nowy układ?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

10 odpowiedzi na “nVIDIA Tegra 4 zaprezentowana – czym zachwyci nas nowy układ?”

 1. mkuba pisze:

  1-rdzeniowe procesory to już przeżytek, nie znajdziesz już takiego w żadnym nowym tablecie

 2. tom pisze:

  fani gierek na telefonikach – zachwyceni ,
  do normalnego uzytkowania bez gier starczy spokojnie 1 rdzeniowy procesor

 3. KrzysztofS pisze:

  Zobaczymy jaka będzie odpowiedz Samsunga na Tegra 4 zapowiada się bardzo ciekawie 🙂

 4. mwxd pisze:

  Zapowiada się nieźle, już Tegra 3 ładnie zajmuje się wymagającymi grami, a 4 to już będzie rewelacja. Niestety dopiero kupiłem tablet z Tegrą 3, więc raczej sobie nie pogram na tym procku.

 5. xfdg pisze:

  do kolegi wyżej —S5?taki sam syf jak S4 PRO?? miał byc taki kozak i co?? lolek!!!

 6. qwerty pisze:

  na początku będzie hit a potem qualcomm pokaże S5 🙂

  • Tezert pisze:

   Jeśli chodzi o CPU to najprawdopodobniej tak, ale GPU w tegrach dalej będzie lepsze, a IMO teraz w najnowszych telefonach ważniejszy jest chip graficzny, 8x 2Ghz CPU nic dla telefonu nie zmieni, dalej będzie chodził tak samo jak 2×1,4Ghz, w czasie gdy platforma mobilna staje się platformą zarówno dla graczy, gpu jest ważniejsze, niestety seria Adreno (mimo świetnej wydajności) nie zapewni takich efektów jak tegra. nVidia będzie górować tak samo jak to robi na rynku PC. To oczywiście tylko moja opinia.

   • qwerty pisze:

    pod względem gier na pewno tak będzie, lecz nie ważniejsza jest ilość ramu? Używając Note 10.1” w stanach (tylko w pracy – nie był mój), potrafiłem jechać przez kilka godzin na 1,5 GB RAMu i przydałoby się więcej… Używałem jednocześnie autorskiej aplikacji do zarządzania logistyką (magazyn firmy Best Buy), aparatu, photoshop touch, specjalnej aplikacji do powiadomień (dostawałem informacje ze sklepu jaki towar mam im dostarczyć), a także apka do kontroli jakości (testy sprzedażowe) – koledzy z pracy używający SGT 2 10.1” z 1GB RAMu i Asus TF300 mieli takie zawiechy, że ciągle samymi kurwami rzucali… Jakoś nie grałem za wiele na Andku, więc grafika z lekka mi zwisała, ale procek i RAM to już inna sprawa.

    • Tezert pisze:

     no jeśli chodzi o CPU to oczywiście snapdragon 800, nVidia ma dużą przewagę jeśli chodzi o chipy graficzne, od lat produkują najlepsze na świecie karty do PC to i w GPU do procków ARM nie zawiodą, dla mnie akurat w tablecie liczy się bardziej grafika, wydajne cpu przydaje mi się raczej w telefonie, RAM oczywiście nie jest warunkowany przez procesor, to jedynie kwestia producenta, ciekaw jestem jak daleko do tyłu Exynosy samsungowe są za Qualcomm’em z procesorami serii 800 i nVidią z Tegrą 4.

Dodaj komentarz


reklama