, Felietony, wywiady i reportaże NVIDIA

Czy tablety to przyszłość? Rozmawialiśmy z Igorem Stankiem z nVidii

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

11 odpowiedzi na “Czy tablety to przyszłość? Rozmawialiśmy z Igorem Stankiem z nVidii”

 1. lukas pisze:

  Mam Tablet Asus Transformer ze stacją dokująca i to co mnie najbardziej zadziwia, to jego czas pracy na baterii i przechodzenie lub budzenie ze stanu uśpienia. Jest też niesłyszalny. O wydajności, mobilności, komforcie pisać nie będę bo to każdy zna.

  Wyobrażacie sobie, że odliczając czas jaki potrzebny jest człowiekowi na sem, czas na podstawowe czynności, które człowiek musi co dzień wykonywać tj. przygotowanie i konsumowanie posiłków, porządki, toaleta, obowiązki w domu itd., taki Tablet bez zasilania sieciowego pozwala na 2,3 dni pracy.

  Żaden Notebook z Windowsem do dziś tego nie potrafi. A Asus? Wystarczy tylko wcisnąć przycisk power i jest gotowy do pracy, Wystarczy odejść na chwile od urządzenia, a ono samo przechodzi w stan uśpienia.

  Rewelacja 😉

 2. Ja. pisze:

  @Arkej

  Masz racje, smartfony są teraz do wszystkiego ; D

 3. Arkej pisze:

  Tym stwierdzeniem Igor Stanek mnie rozbawił, cyt. :”Telefon ma umożliwić szybki kontakt lub sprawne sprawdzenie poczty, jeśli zajdzie
  taka potrzeba. I na tym docelowo rola smartfona się skończy”.

 4. snip pisze:

  @karlito

  Nie byłbym taki pewny. Osobiście mam Galaxy TABa i Laptopa HP tx2500. i np jak potrzebuje coś szybko zeskanować i wysłać emilem to zanim windows się odpali na laptopie to ja już skończę całą operację na TABie. (Drukarka ze skanerem pod Wifi) Jest to tak wygodne że do takich rzeczy przestałem już używać lapka.

 5. karlito pisze:

  Co z tego że będzie mocniejszy od C2D jak Intela CULV będą już zupełnie w innym świecie wydajności i energooszczędności :). Można zaklinać rzeczywistość ale tablety tak naprawdę nie nadają się do czegoś więcej niż trzymania w domu i w końcu będzie tąpnięcie na rynku. Dobry telefon i ultrabook w zupełności wystarczy zamiast sterty urządzeń. Tablet nie wyprze ultramobilnych notebooków które zawsze będą o lata świetlne dalej w wydajności i możliwościach wykorzystania. Używanie na takim tablecie pakietu biurowego nie mówiąc o profesjonalnych aplikacjach to żart. A cena na chorym poziomie…

 6. Mateusz pisze:

  @Galomaniak: Mieli Samsunga – to już przeszłość, gdyż Apple zrezygnowało z ich procesorów na rzecz firmy Taiwan Semiconductor Manufcaturing Company. Podobnie wygląda sprawa z ekranami LG – produkcją matryc dla iPada zajęła się już inna firma.

 7. Galomaniak pisze:

  @rey: własne? Najpierw procesory Motoroli, później Intela. W iPhone’ach i iPadach mają Samsunga. Własne to mają oprogramowanie i software, ale na pewno nie sprzęt.

 8. Jan pisze:

  Igor jakiś upalony chyba na tym wywiadzie był. Co chwilę (śmiech) i (śmiech). Albo, z jakichś, nieznanych mi przyczyn, uważał że to co mówi jest bardzo zabawne – a nie było, albo próbował oczarować/poderwać Szymona, albo ja mam jakieś nie teges poczucie humoru. ;]

 9. rey pisze:

  Czy przejdzie? Zapewne nie 😛 Oni raczej stawiają na własne rozwiązania 😛

 10. Galomaniak pisze:

  Teraz tylko czekać, aż Apple przejdzie na Tegry ^^

 11. damn pisze:

  przyjemny artykuł 🙂

Dodaj komentarz


reklama