REKLAMA TP
, Android Colorovo Tablety Testy

Test: Colorovo Citytab Vision – niedrogi tablet 10″ z ekranem IPS i HDMI

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Test: Colorovo Citytab Vision – niedrogi tablet 10″ z ekranem IPS i HDMI”

 1. Jasiek pisze:

  Czy będzie można „podnieść” wersję Androida na wyższą ? Zapewniona jest aktualizacja ?

 2. Jarooo pisze:

  Jeszcze takie pytanie, jak dlugo trwa ladowanie od 20% do pelna?

 3. Jarooo pisze:

  Zbliża się okres corocznego szału związanego z zakupami „na komunię” i dzięki tabletmaniak.pl uniknąłem małej wtopy. Ponieważ moja córcia (komunistka z ubiegłego roku) użytkuje intensywnie tablet Ainol Aurora I, postanowiłem zakupić dla chrześnicy nowszą „wypasioną” wersję Hero II (w cenie Aurory sprzed roku), ale zakup się trochę odwlekał i jakoś tak naszło mnie na opinie i trafiłem tu. Tak przeglądam kolejny test, kolejnego urządzenia i wiem, że Kupię któryś z dwóch: recenzowany powyżej lub Kruger&Matz KM1010. Mam jednak pytanie. Oba tablety mają po 8 GB pamięci – w sumie zawalanie grami, piosenkami i bajkami to jest chwila, a ja nie będę tego kontrolował tak jak w przypadku mojej córki, więc pytanie czy możliwe jest instalowanie aplikacji na zewnętrznie dołączonej karcie pamięci, czy tylko w urządzeniu lub na przestrzeni wydzielonej jako karta z pamięci wbudowanej. W Aurorze niestety takiej możliwości nie stwierdziłem, a niestety aplikacje pochłonęły już 90% pamięci wbudowanej i najczęściej same aktualizacje zgłaszają jej niedobór (irytujące tym bardziej, że włożona karta pozostaje niewykorzystana). Jeśli się okaże, że nie można przenosić aplikacji na kartę to rozważam zakup tabletu na RK3066, ale z 16 GB. Chociaż znalazłem ofertę Colorovo za mniej niż 700 zł http://alle…27468.html, więc trochę żal.

 4. Emil pisze:

  Co oznacza to zdanie: „W fabrycznej konfiguracji urządzenie nie współpracuje z siecią Aero2.”
  Czyżby jednak była możliwość uruchomienia Aero2, poprzez ingerencję w oprogramowanie?

 5. Ryszard pisze:

  Co jest według Redakcji lepsze, recenzowany powyżej tablet czy obecnie przeszło 100 zł tańszy Tablet KM1010 Kruger&Matz?

  Który z nich jest lepszy? Parametry mają te same, ale często od szczegółów zależy czy coś jest super lub jest przeciętne.

  Byłbym wdzięczny za odpowiedz.

  • Arkadiusz Marcjanek pisze:

   Ciężko odpowiedzieć na pytanie, który z nich jest lepszy. To raczej kwestia priorytetów. W zestawie z Colorovo znajdziemy kabel HDMI (którego zwykle brak w pudełku), za pomocą którego podłączymy tablet z telewizorem. Z kolei KM1010 ma pełnowymiarowy port USB na pokładzie. Są również różnice konstrukcyjne (KM1010 jest cięższy). Pozdrawiam.

 6. zzzzzz zxz pisze:

  ciekawy 🙂 na ceneo w specyfikacji pisze, że waży 610 gram więc rzeczywiście tyle waży czy więcej skoro piszecie, że ciężki??
  i ma tylko 8GB (mało….. 🙁 a procesor Rockchip RK3066 (Cortex-A9) ??

  • Arkadiusz Marcjanek pisze:

   Pod tym adresem znajduje się specyfikacja techniczna tabletu:
   http://www….cyfikacja/

   Tablet został wykonany częściowo z metalu, przez co jest zauważalnie ciężki (choć znalazłyby się tablety cięższe). Wagę można odczuć zwłaszcza w podróży, gdy nie mamy możliwości oprzeć sprzętu o kolana lub blat stołu. Oczywiście to kwestia indywidualnych odczuć – ja swoje opieram na doświadczeniach również z tabletami wykonanymi z plastików.

   Procesor to dwurdzeniowy Rockchip RK3066.

   Pozdrawiam.

Leave a Reply


reklama