, Android Onda Tablety

Onda V711s – 499 zł za ekran 7″ IPS i 4-rdzeniowy procesor

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

6 odpowiedzi na “Onda V711s – 499 zł za ekran 7″ IPS i 4-rdzeniowy procesor”

 1. Dugi pisze:

  KanonierKa: Dziękuję 🙂
  Jan: gdy jest wersja z 3g to zdzierają – masz rację
  Ale większość „producentów” nie potrafi dodać elementu nieprzewidzianego w platformie deweloperskiej.

 2. Jan Kowalski pisze:

  To tak jak z dopłatą 300zł za 3G w tablecie, gdy można za 200 zł kupić cały telefon z tymże modułem, ekranem, obudową i baterią. Cały. I nie, nie muszą go wymyślać od nowa bo ta technologia istnieje i działa od lat. To pokazuje jak próbują na byle czym drzeć z klienta ile tylko się da. ;]

 3. Dugi pisze:

  Najtańszy Bluetooth na USB można kupić za 3,60 PLN. To jest 1$. W tym dolarze mieści się koszt opracowania, produkcji, dystrybucji, zysk producenta i sprzedawcy.
  Więc dołożenie modułu BT na PCB tabletu to koszt może 20 – 30 centów – tylko części, gdyż i tak trzeba zrobić płytkę PCB, i tak trzeba umieścić X układów na niej i przepuścić przez piec lutowniczy.
  Sorry, ale argument, że dołożenie BT znacząco podnosi koszt tabletu jest bzdurny.

  Ja przyczynę widzę gdzieś indziej. Producenci tabletów nie projektują ich. Biorą platformę deweloperską od producenta SoC. Wraz z nią dostają pełną dokumentację platformy, gotowego Androida wraz z pełnymi kodami źródłowymi. Jedyne co muszą zrobić, to przeprojektować (a raczej okroić) PCB urządzenia deweloperskiego tak, aby usunąć zbędne interfejsy (Ethernet, serial, USB Host, itp), aby PCB zmieściła się do obudowy tabletu. I już. Żadnego projektowania. Dokładanie interfejsów nieprzewidzianych w platformie deweloperskiej? – niech nas Konfucjusz przed tym broni. Do tego trzeba inżyniera elektronika i jeszcze mu zapłacić!

  Ja taki tablet z BT bym kupił, jako drugi w domu – dla dzieci do zabawy, do puszcznia muzyki na wierzy (przez BT), do oglądania filmu w drodze przez słuchawki (BT). Do internetu w podróży (BT + komórka = internet – jakoś nie lubię tego przez WiFi). Przez BT mogę podpiąć GPS, głośniki w aucie, klawiaturę, myszkę, gamepad …..

 4. Dugi pisze:

  A gdzie bluetooth?

Leave a Reply


reklama