, Android Archos Dell Newsy Pozostali Promocje Tablety Tablety 2w1 Toshiba ViewSonic Windows 7

Łowcy promocji: najciekawsze oferty na tablety (04/2011)

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

5 odpowiedzi na “Łowcy promocji: najciekawsze oferty na tablety (04/2011)”

 1. Marcin "Azwakh" Wojciechowski pisze:

  W związku z tym zestawieniem tabletów klasy średniej pragnę poinformować czytelników o tym, iż jestem po kolejnych rozmowach z firmą Huawei Polska w sprawie aktualizacji modelu Ideos S7 do wyższego standardu Androida czyli 2.2. Dowiedziałem się, że takowa aktualizacja jest już przygotowywana ale nie jest jeszcze dostępna na oficjalnej stronie Huawei Polska. Można za to wypróbować ją poprzez kontakt z panem Marcinem Polarz z polskiej komórki Huaweia i poproszenie go o przesłanie na maila paczek z plikami nowego Androida. Osobiście mam już nową wersję zainstalowaną na swoim Ideosie S7 i jestem w trakcie jej testowania. Już na pierwszy rzut oka widać, że poprawiono działanie całej galerii i dual touch w tymże miejscu oraz zwiększyła się wydajność i oszczędność baterii (w poprzedniej wersji oprogramowania zasoby baterii kończyły się w zastraszająco szybkim tempie). Na plus zaliczyć trzeba także możliwość przerzucania aplikacji z pamięci na kartę micro SD.
  Jednak poważnym minusem jest nie działający dual touch podczas przeglądania stron www oraz map Google. Miejmy nadzieję, że niebawem wspomniane niedogodności z brakiem działającego dwuklika zostaną naprawione dzięki czemu będziemy mogli się cieszyć pełnym zoomowaniem podczas surfowania po internecie.

 2. Marcin "Azawakh" Wojciechowski pisze:

  Z tego co udało mi się dowiedzieć w sprawie alternatywnych romów (XDA) jest też problem z CM7 ze względu na zablokowany (prawdopodobnie) bootloader oraz małą ilość użytkowników tego urządzenia a co za tym idzie małe ich wsparcie i stopowanie dalszego rozwoju prac. Byłoby miło gdyby sytuacja się zmieniła na lepsze i Huawei wypuścił oficjalną aktualizację do Androida w wersji przynajmniej 2.2 (2.2.1) co byłoby pięknym pożegnaniem się z tym wyjątkowo udanym modelem i powitaniem modelu S7 Slim.

 3. Mateusz Mila pisze:

  To niestety jest przykra wiadomość, ale z pewnością znajdzie się na to jakieś rozwiązanie – nieoficjalna aktualizacja systemu do nowej wersji przed wgranie dodatkowego ROMu jak w telefonach z Windows Mobile? Brzmi sensownie. Wiem, że ktoś już tego próbował w tabletach typu „aPad” i aktualizacja podobno udała się. Więc może i w Hoawei S7 będzie taka możliwość.

 4. Marcin "Azawakh" Wojciechowski pisze:

  Żeby nie być gołosłownym zadzwoniłem wczoraj jeszcze raz do Huawei Polska z pytaniem co do aktualizacji Ideosa S7 do nowszego standardu oprogramowania. Odpowiedź od pana zajmującego się kwestią oprogramowania w tej firmie była jednoznaczna: na dzień dzisiejszy takowa aktualizacja nie jest przewidywana. Przykre ale niestety prawdziwe… Cóż trzeba szykować pieniążki na kolejny tablet no np S7 Slim.

 5. Marcin "Azawakh" Wojciechowski pisze:

  Posiadam tablet Huawei Ideos S7, który uważam za udany ale mam pytanie skład autor tego zestawienia wie, że model ten otrzyma aktualizację do nowszej wersji skoro ja dzwoniłem do Huawei Polska i się dowiedziałem, że wychodzi nowszy model S7 Slim i to on ma być aktualizowany a klasyczny S7 to już konstrukcja nieprodukowana więc i nie rozwijana a co za tym idzie bez możliwości aktualuzacji Androida do wersji minimum 2.2 a co dopiero mówić o 2.3. Czy ta informacja podana w tym opracowaniu jest na tyle świeża, że zmienia obraz sytuacji czy też autor napisał to tak, że jak inne tablety da się oficjalnie aktualizować to i ten też bez sprawdzania u źródła jakim jest Huawei Polska? Byłoby fajnie gdyby Huawei zmienił politykę wobec tego modelu ale im to nie na rękę bo ludzie nie kupowaliby modelu S7 Slim. Szkoda, że i w tym przypadku Huawei zastosował taką samą politykę jak niegdyś Samsung wobec pierwszego Galaxy czyli modelu i7500.

Leave a Reply


reklama