Jeśli szukacie tabletu z wbudowanym modemem 3G, raczej nie będziecie narzekać na brak interesujących ofert. Co innego, jeśli potrzebujecie sprzętu z dużym ekranem (najlepiej IPS) oraz mocną konfigurację podzespołów. Wtedy zaczynają się schody. Na szczęście na rynku jest kilka takich urządzeń – między innymi Kiano Core 10.1 Dual 3G, którego test prezentujemy poniżej.
Niedawno sprzęt zagościł w naszej redakcji. Jeśli chcecie wiedzieć, jak się sprawuje w praktyce i czy jest wart uwagi – zapraszamy do lektury maniaKalnej recenzji.
Wideo recenzja Kiano Core 10.1 Dual 3G
Budowa / jakość wykonania
Projektanci postarali się, aby tablet wizualnie mógł konkurować ze sprzętem high-endowym.
Smukła konstrukcja jest utrzymana w srebrnej kolorystyce, kontrastującej z brązem okowy spinającej całe urządzenie. Tylny panel pokrywa deseń szczotkowanego aluminium. Linie montażowe wyraźnie odcinają belki boczne, a front jest całkowicie przykryty taflą ochronną. Eleganckie, matowe i półmatowe wykończenia podkreślają elegancki design urządzenia. W istocie – trzymając tablet w rękach mamy wrażenie, jakby to był sprzęt high-endowy.
W parze z atrakcyjną stroną wizualną idzie wysoka jakość wykonania. Projektanci postarali się, aby poszczególne elementy zostały dobrze spasowane i nie trzeszczały pod naciskiem. Konstrukcja została wykonana z metalu oraz wzmocnionego tworzywa sztucznego. Wpływa to na wagę urządzenia, ale w zauważalny sposób zwiększa jego trwałość. Tablet sprawia wrażenie wytrzymałego i solidnego. Całość jest odpowiednio sztywna i nie ugina się podczas pracy. Tafla ochronna to szkło przylegające ściśle do ekranu, przez co nawet przy silnym nacisku nie zauważymy efektu „jacuzzi” (bąbli powietrza pod taflą, w miejscu dotyku).
Ergonomia pracy stoi na wysokim poziomie. Projektanci zadbali o to, aby sprzęt nie ślizgał się w dłoni. Panele boczne zostały pokryte antypoślizgowym tworzywem sztucznym i zachodzą na około 2 centymetry na tylny panel, tworząc uchwyty. Wszystkie przyciski i gniazda zebrano po jednej stronie urządzenia. Guziki mają niski skok i są wyraźnie od siebie oddzielone. Gniazda (prócz złącza zasilania i jack 3,5mm) zostały ukryte pod specjalną zaślepką zamocowaną na silikonowych zawiasach. Zaślepka została dobrze spasowana i nie otwiera się samoistnie. Żaden z elementów ruchomych nie jest obluzowany.
Na liście wyposażenia znajdziemy dwie kamerki. Zostały umieszczone symetrycznie po obu stronach urządzenia – na środku, nad ekranem. Charakteryzują się rozdzielczością odpowiednio 0,3 i 2 Mpix przy zdjęciach i nie oferują wsparcia ze strony systemu AF. W trybie filmowania przechwytują obraz w standardzie VGA. Listę wyposażenia uzupełnia mikrofon oraz stereofoniczne głośniki umieszczone na tylnym panelu – po obu stronach kamerki (raczej nie przykryjemy ich dłońmi podczas pracy).
Ekran
Ekran tabletu wyróżnia się dobrymi kątami widzenia i rozdzielczością WXGA.
Kiano Core 10.1 Dual 3G został wyposażony w 10-calowy ekran IPS. Jedną z głównych zalet technologii In-plane Switching są szerokie kąty widzenia. W przypadku testowanego tabletu można jednak zauważyć pewne zmiany kontrastu i nasycenia barw, które towarzyszą zmianie perspektywy. Ponadto rozdzielczość matrycy to WXGA – to zaś oznacza, że możemy liczyć na wysoką przejrzystość wyświetlanego materiału. Pozostałe parametry obrazu w ogólnym rozrachunku wypadają na dobrym poziomie.
Maksymalna jasność matrycy to około 293 cd/m2, przy 100-procentowej sile podświetlenia, przy czym nierównomierność podświetlenia sięga 14%. Jasność możemy zmieniać płynnie w wąskim zakresie, a najmniejsza wartość to 157 cd/m2. Na pokładzie nie znajdziemy czujnika oświetlenia. Matryca nie migoce w żadnym punkcie. Nie odnotowaliśmy w egzemplarzu testowym „martwych pikseli”.
Ekran obsługuje technologię multidotyku z dziesięcioma punktami nacisku. Rozdzielczość punktów jest wysoka. Czujnik został dobrze skalibrowany i nie gubi się przy klasycznych dla Androida gestach (przesunięcie, uszczypnięcie, rozciągnięcie itp.) – nawet podczas ładowania tabletu. Dotyk zazwyczaj jest rozpoznawany bez opóźnień.
Wyposażenie
Na pokładzie tabletu znajdziemy zintegrowany modem 3G.
Kiano Core 10.1 Dual 3G został wyposażony w rozbudowany zestaw portów. Gniazdo Minijack 3,5 mm (do którego możemy podpiąć słuchawki lub głośniki), dedykowane złącze zasilania, slot kart microSD (obsługuje nośniki o pojemności do 32 GB), złącze microUSB oraz gniazdo mini-HDMI stanowią standardowy dla tego segmentu urządzeń wachlarz złączy. Zestaw uzupełnia zaś slot kart SIM. Niektóre gniazda zostały ukryte za specjalną zaślepką zamocowaną na silikonowych zawiasach. Port microUSB obsługuje przenośne pamięci, urządzenia wskazujące oraz koncentratory USB. Nie wykrył jednak dysku zewnętrznego (500 GB, bez zasilania).
W kwestii komunikacji bezprzewodowej możemy liczyć na kartę WiFi oraz moduł Bluetooth. Stabilność WiFi sprawdziłem na bazie małych i dużych plików. Nie zanotowałem nawet chwilowej utraty łączności i wahań prędkości transferu danych – połączenie jest stabilne. Z poziomu ustawień możemy nakazać karcie ciągłą pracę, nawet przy wyłączonym wyświetlaczu. Zintegrowany modem 3G działa poprawnie wykrywając dostępne sieci – funkcję sprawdzałem na bazie sieci Play oraz Aero2. W wypadku ostatniego z operatorów, modem miewał problemy z utrzymaniem stabilności połączenia, niewykluczone jednak, że jest to tylko wina testowego egzemplarza.
Aktualizacja: niektórzy z naszych CzytelniKów zgłaszają uwagi dotyczące stabilności połączenia z siecią Aero2 – wydaje się więc, że opisany przez nas wyżej problem nie dotyczy tylko testowego egzemplarza.
Aktualizacja: w czerwcu 2013 na rynku zadebiutowała nowa seria Kiano Core 10.1 Dual 3G. Mieliśmy okazję sprawdzić w praktyce możliwości nowej edycji tabletu – nie zauważyliśmy problemów z obsługą sieci Aero2.
Aktualizacja: jeśli istotna jest dla Was obsługa Aero2, warto uważnie przeczytać wątek na forum Android.com.pl, gdzie jeden z użytkowników tabletu (_unknown) zamieścił szczegółowe testy usługi Aero2 dla dwóch modeli Core 10.1 Dual 3G. Z zamieszczonych tam informacji wynika, że w wielu miejscach tablet może mieć spore problemy z nawiązaniem stabilnego połączenia.
Akumulator
Kiano Core 10.1 Dual 3G został wyposażony w baterię, o pojemności 8000 mAh.
Kiano Core 10.1 Dual 3G został wyposażony w zintegrowany z obudową akumulator litowo-jonowy. Charakteryzuje się pojemnością 8000 mAh. Przetestowałem ją w kilku scenariuszach użytkowych zakładających normalne „codziennie” korzystanie z tabletu. W ogólnym rozrachunku sprzęt plasuje się na dobrym poziomie. Najwięcej mocy zużywa podtrzymując pracę modemu 3G, natomiast w obrębie sieci WiFi, liczyć możecie na blisko 5 godzin serfowania po sieci. Wyniki wszystkich przeprowadzonych testów podaję poniżej.
Test akumulatora tabletu (jasność ekranu ustawiona na 50%):
- praca w trybie konsoli, sieć WiFi aktywna, uruchomiona gra – ubytek 22% w przeciągu godziny;
- praca w trybie konsoli, sieć WiFi nie aktywna, uruchomiona gra – ubytek 20% w przeciągu godziny;
- praca w trybie odtwarzania filmów, sieć WiFi aktywna, odtwarzany film w trybie pełnoekranowym – ubytek 17% w przeciągu godziny;
- praca w trybie odtwarzania filmów, sieć WiFi nie aktywna, odtwarzany film w trybie pełnoekranowym – ubytek 16% w przeciągu godziny;
- praca w trybie przeglądarki (WiFi), uruchomiona przeglądarka internetowa – ubytek 21% w przeciągu godziny;
- praca w trybie przeglądarki (3G), uruchomiona przeglądarka internetowa – ubytek 32% w przeciągu godziny.
Powyższe oszacowanie wydajności baterii może ulec zmianie o kilka procent, jeśli zdecydujemy się pracować przy pełnej mocy podświetlenia wyświetlacza.
Aktualizacja: w czerwcu 2013 na rynku zadebiutowała seria wyposażona w lepszy akumulator. Mieliśmy okazję sprawdzić w praktyce możliwości nowej edycji tabletu – możecie liczyć nawet na o 20% dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.
Wydajność
Na pokładzie tabletu znajdziemy wydajną konfigurację dwurdzeniowego procesora i czterordzeniowego układu graficznego.
Tablet zbudowany jest w oparciu o dwurdzeniowy procesor Rockchip 3066 zaprojektowany w architekturze ARMv7. Jednostka obliczeniowa charakteryzuje się nominalnym taktowaniem 1,6 GHz i współpracuje z czterordzeniowym układem graficznym Mali-400 MP4. Poszczególne procesy i aplikacje mogą korzystać z 1 gigabajta pamięci RAM DDR3. Po odjęciu stałych systemowych procesów zostaje około 500 MB. Jako magazyn danych wykorzystać możemy 16 GB pamięci użytkowej. Oczywiście część przestrzeni magazynowej jest zajęta przez system operacyjny oraz zainstalowane aplikacje.
Na tablecie znajdziemy system Android w wersji 4.1.1 (Jelly Bean). Konfiguracja podzespołów zapewnia płynną pracę bez zbędnych przestojów. Jedyne lagi występują przy otwieraniu i zamykaniu aplikacji i nie rzutują one na komfort pracy. Informacja o dotyku i gestach jest przetwarzana natychmiast. Przeciąganie okienek odbywa się szybko.
Przeprowadziłem trzy popularne benchmarki – AnTutu (11075 pkt.), Quadrant Professional (4235 pkt.) oraz An3DbenchXL (31083 pkt.). Wyniki te można przyrównać do wyników high-endowego ASUS Transformer Pad TF700T, uzbrojonego w trzecią generację Tegry. Kiano Core 10.1 Dual 3G jak widać ma zbliżoną wydajność.
Klawiatura ekranowa składa się z czterech rzędów przycisków. Bez względu na układ, klawisze są równomiernie rozłożone na całej szerokości wyświetlacza. Z uwagi na panoramiczny format tabletu, w praktyce klawiatura jest wygodna tylko przy układzie horyzontalnym. Po obróceniu tabletu o 90 stopni, przyciski stają są zbyt zbite, co obniża komfort pracy. W układzie pionowym urządzenie jest dobrym narzędziem do czytania PDFów i przeglądania stron, do pisania lepiej raczej korzystać z układu poziomego – zwłaszcza że sprzęt obsługuje multidotyk do 10 punktów.
Kiano Core 10.1 Dual 3G radzi sobie z większością aplikacji codziennego użytku. Sprawdza się zarówno jako narzędzie biurowe oraz czytnik PDFów. Posłuży jako odtwarzacz muzyki oraz mobilna konsola do gier. Jeśli chodzi o rozgrywkę, sprawdziłem takie tytuły, jak Dead Trigger, Mass Effect: Infiltrator, a także Death Dome – we wszystkich mogłem cieszyć się wysoką płynnością.
Artykuły dla Rockchip 3066
- Overmax DualDrive MAX II z ekranem 10.1", GPS, Bluetooth i tunerem DVB-T
- Kruger & Matz KM1060 - test tabletu z IPS i aparatem 5 Mpix
- Zaczynamy testy Kruger & Matz KM1060 - tabletu z aparatem 5 Mpix i autofocusem
- Zaczynamy testy Kruger & Matz KM0973G - tabletu 9,7" z IPS i modemem 3G
- Test: Lark FreeMe X2 10.1 - tablet z matrycą IPS i portem HDMI
więcej: Rockchip 3066 »
Przeglądarka internetowa pracuje bez zarzutu – płynnie wczytuje poszczególne strony, a jedyne przestoje wynikają z jakości połączenia internetowego. Obsługuje ponadto technologię Adobe Flash oraz strumieniowanie audio i video (sprawdziłem na stronach oferujących streaming wideo – np. drhtv.com.pl). W przypadku gier musimy się liczyć jedynie z wolno przetwarzanymi danymi (sprawdziłem na bazie gry Settlers Online).
Przetestowałem pliki multimedialne o następującej charakterystyce:
- mkv, 1080p, h264; 40mbps
- mkv, 1080p, h264, 10mbps, dts; napisy
- mkv, 720p, h264, 3mbps, vorbis, napisy;
- mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
- mkv, 720p, h264, 600kbps; aac / mp3.
Tablet bez większych problemów odtworzył powyższe pliki – również te o wysokiej przepustowości (rzędu 10, a nawet 40 mbps). Może zatem z powodzeniem posłużyć za mobilny odtwarzacz plików multimedialnych, zwłaszcza że możemy go podpiąć za pomocą kabla HDMI, do większego ekranu. Nie zauważyłem też żadnych problemów z dźwiękiem. Co więcej, możemy liczyć na przetwarzanie wbudowanych napisów.
Podsumowanie, ocena i opinia
Kiano Core 10.1 Dual 3G to bardzo ciekawa propozycja. Nieczęsto można spotkać tablet 10-calowy, wyposażony w modem 3G. Zwłaszcza taki, za który zapłacimy mniej, niż 1000 złotych. Dodatkowo możemy liczyć na sprawdzoną kombinację dwurdzeniowego procesora oraz czterordzeniowego układu graficznego. Za to wszystko tablet otrzymuje od nas specjalne wyróżnienie.
Artykuły dla Kiano
- KIANO Elegance 13.3 360 vs ACER Spin 1: pojedynek konwertowanych ultrabooków
- Kiano Elegance 13.3 360 - test. Tani laptop 2w1 z rysikiem
- Wygraj telewizor na Mundial 2018!
- Mobilne 48h to świetna okazja, by kupić wybrane sprzęty w świetnych cenach
- Kiano Intelect X3 HD w Biedronce za 499 zł
więcej: Kiano »
Każdy z najważniejszych elementów składowych został oceniony w skali od 1 do 10 punktów, gdzie 1 prezentuje poziom bardzo słaby, 5 jest odpowiednikiem standardów rynkowych, a 10 jest notą najwyższą. Średnia ocen stanowi ocenę całkowitą.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- WYGLĄD / JAKOŚĆ WYKONANIA9
- EKRAN7
- WYDAJNOŚĆ ZASILANIA8
- WYDAJNOŚĆ9
- OPROGRAMOWANIE8
- WYPOSAŻENIE9
ZALETY
|
WADY
|
Wyróżnienie redaKcji techManiaK.pl
Tablet zasługuje naszym zdaniem na wyróżnienie “Dobry zakup“.
Odpowiadamy na pytania CzytelniKów
Emil: Tradycyjne pytanie, obsługuje Aero2?
Tak. Trzeba jednak trochę cierpliwości, zanim się połączy. W trakcie korzystania z tej sieci mogą się ponadto pojawić wahania stabilności połączenia.
Rizen: Prosiłbym o zwrócenie uwagi na płynność działania (nfs:mw, asphalt7, przeglądanie internetu) i czas pracy na jednym cyklu naładowania. Jak to jest z tą klapką złączy. Łatwość otwierania itp.
Płynność działania plasuje się na wysokim poziomie. Czas pracy przy w pełni naładowanym akumulatorze oczywiście zależy od scenariusza pracy. Można jednak spodziewać się 5-6 godzinnego, ciągłego odtwarzania filmów HD. Klapka złączy jest dobrze spasowana. Jeśli chcemy ją otworzyć wystarczy podważyć paznokciem lub mocno pociągnąć podczas ściskania dwoma palcami.
barti: proszę o sprawdzenie (…) płynności odtwarzaniu filmów z pendrive
Płynność odtwarzania filmów z nośnika zewnętrznego jest wysoka, ale w ogólnym rozrachunku jest to uzależnione od jakości nośnika.
dxr: Prosiłbym o ocenę głośności i jakości głośników…
Jakość głośników plasuje się na średnim poziomie. Z szumem wiatru przy otwartym oknie mogą nie wygrać, ale w normalnych warunkach, głośność będzie zadowalająca.
Sugerując się m.in. tą recenzją dokonałem jednego z najgorszych zakupów w życiu. W okresie gwarancyjnym (zakupiłem to coś ponad 2 lata temu) zepsuły się 2 razy głośniki a raz dosłownie tego pseudo tableta rozerwało (wybuchła bateria i wysadziła ekran) – po odesłaniu do serwisu i wymianie praktycznie każdej ważnej części (na nowy o dziwo nie wymienili chociaż wyglądał jak po wojnie) zepsuł się znowu, tym razem już kilka dni po zakończeniu gwarancji – padł ekran. Serwis przyjmuje sprzęt ale nie ma z nimi żadnego kontaktu (zero odpowiedzi, informacji co się dzieje ze sprzętem). W rzadkich okresach gdy działał spisywał się gorzej od kilka lat starszego telefonu, ciągle się zacinał, zawieszał, „zamulał”. Szczerze nie polecam chyba, że ktoś chce zrobić sobie krzywdę.
Jak mozna zwiekszyc podst pamiec nand flash
Potwierdzam słowa przedmówców – KIANO to jedna wielka lipaaa! :/
Poza ładnym wyglądem tablet słabiutki:
– modem nie działa z aero2,
– podczas ładowania ekran żyje własnym życiem, dotyk totalnie głupieje,
– internet w tablecie działa dramatycznie wolne, podczas gdy ten sam internet w modemie usb włożonym np.do laptopa śmiga aż miło,
– po starcie tableta, wiele aplikacji zawiesza się każdorazowo
Wymieniono płytę główną, wgrano nowego andka i soft – bez zmian!
Shit niesamowity. Nigdy więcej taniego szmelcu!
Tablet Kiano Pro10 dual-core jedna wielka porażka! Jestem jego posiadaczką prawie dwa lata.Jego działanie od początku sprawiało kłopot po telefonach do serwisu kilkakrotnie był resetowany do ustawień fabrycznych,pomagało na jakiś czas.W końcu zdecydowałam się odesłać do serwisu i to była bardzo zła decyzja tablet wrócił w gorszym stanie niż został wysłany !!!!Nie dość że nie zostało nic zrobione to jeszcze uszkodzili głośniki,oczywiście próbowano mi wmówić że to moja wina,zaproponowano naprawę odpłatnie.Sprzęt działał tragicznie więc po raz kolejny trafił do serwisu gdzie stwierdzono uszkodzenie płyt głównej.Smiem przypuszczać że płyta od początku nie dziąłała jak należy gdyz cały czas tablet trafiał do serwisu z tym samym problemem który nigdy nie został rozwiązany.zaproponowano mi kolejną odpłatną naprawę.Nie zgodziłam się,gdyż w żaden sposób nie przyczyniłam się do tak fatalnego działania urządzenia,więc odesłano mi złom,który nie nadaje się do użytku.27.10 2014r wysłany został list polecony z opisem problemu do działu marketingu firmy KIANO LECZ POZOSTAŁ BEZ ODZEWU!!! podobnie jak e-mail tej samej treści.W związku z powyższym zastanawiam się nad złożeniem sprawy do sądu! Osoby w podobnej sytuacji zainteresowane proszę o kontakt.
UWAGA! UWAGA!!!!!! Kiano – sprzęt, serwis – jedna wielka lipa. Infolinia nie odbiera, a na Kalwaryjskiej 69 w Krakowie Dystrybutor i Producent podobno bywa, ale kiedy i o której, to już loteria. Chyba wszyscy zajęci naprawą w terenie. Brrrr – never ever!
Zadzwoń na infolinie , na pewno ci sprzedadzą ładowarkę . Moja jak się zapsuła to mi wymienili za darmo.
co zrobic kupilem kiano core 10.1 dual kabel w ladowarce troche sie przerwal ale nie calkiem i nie laduje w sklepie niechca go przyjac ,bo to niby moja wina to do czego jest ta kur….ka gwarancja pomocy gdzie kupic ladowarke
Nie stawiaj wszystkich modeli Kiano pod jedną kreską. Może masz Pro duala , którego niema co porównywać dotabletów z nowej linii Elegance. Te można tylko zachwalać 🙂
Przestrzegam wszystkich przed zakupem Kiano, sprzęt spędza bardzo dużo czasu w serwisie (ciągłe usterki) do tego bardzo nieuczciwa polityka marketingowa firmy. Mój egzemplarz już kilka razy był w serwisie i bezskutecznie!!!
Pani Gosiu, gdzie do jasnej Anieli w gwarancji, instrukcji, na pudełku jest informacja o dopuszczalenej ilosci wadliwych pikseli? zgodnie z ustawą:
Art. 3. 1. Sprzedawca dokonujący sprzedaży w Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany udzielić kupującemu jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania ze sprzedanego towaru konsumpcyjnego. W szczególności należy podać: nazwę towaru, określenie producenta lub importera, znak zgodności wymagany przez odrębne przepisy, informacje o dopuszczeniu do obrotu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz, stosownie do rodzaju towaru, określenie jego energochłonności, a także inne dane wskazane w odrębnych przepisach.
2. Informacje, o których mowa w ust. 1, powinny znajdować się na towarze konsumpcyjnym lub być z nim trwale połączone, w przypadku gdy towar jest sprzedawany w opakowaniu jednostkowym lub w zestawie. W pozostałych przypadkach sprzedawca jest obowiązany umieścić w miejscu sprzedaży towaru informację, która może zostać ograniczona do nazwy towaru i jego głównej cechy użytkowej oraz wskazania producenta lub importera.
Rozumiem że w związku z tym mam sprawę zgłosić do UOKiKu? Bo dosyłanie takiej informacji klientowi PO fakcie stwierdzenia wady podpada pod paragraf.
Mam pytanie w jakim czasie powinna zejść bateria przy grze Fruit Ninja w tym Kiano z 3G. Jak na razie zauważyłem, że w ciągu 2 min schodzi 1% baterii. Nie wiem czy reklamować czy nie. Boje się, że jak oddam ten tablet do reklamacji to nie będę go miał przez miesiąc. Bardzo bym prosił o pomoc was, bo jak pisze do Serwisu Kiano to na żaden mail nikt nie odpowiada co jest niepokojące.
Ej mam pytanie. Też jestem posiadaczem tego Kiano z 3G i nie wiem czy wszystko gra z moją baterią, ponieważ wg. mnie bardzo szybko się rozładowuje, po ok. 2 min gry Fruit Ninja znika mi 1% baterii :/ Przy 8000 mAh jest to wg. mnie dziwne, bo mój kolega, który kupił sobie Prestigio Multipad Pro Duo 9.7 miał problem jak chciał rozładować baterie, a te tablety w zasadzie niczym się nie różnią oprócz tego że prestigio ma tylko 7200 mAh …
Kupiłem córce xperię mini pro i ekran wariuje podczas ładowania, po odłączeniu ładowarki ekran już prąwidłowo reaguje na dotyk.
sory. ale ty sie tak zawsze wymadrzasz.? budzetówka czy nie niewazne jak cos sie robi to dokladnie a jak sie na tym nie zna to poprostu zmienia sie branze,,,…., na marginesie zone skusil modem 3g i kupila tego tableta za 800zł.. ladowal normalnie , potem standard jak wszyscy pisza wariacja z wtykiem od ladowarki, a potem po nie calym tygodniu sie wyłączył i nie chce włączyc…. niskobudzetówka … moze. ale ja mam kiano blade city II za 350 zł (czyli taniej) i takich jazd po za ładowarka niemam…. janusz
ja mam pytanie. zona zakupiła około tydzien temu ten tablet. Uzytkowala go, ładowała itp. zgodnie z zaleeceniami producenta. co wiecej dba o niego jak o „ferrari :-)” a dzis po naładowaniu ( z niemałym trudem- ten sam problem z ładowarka co wyzej wymieniany- poprostu nie zawsze styka po kliknieciu w gniezdzie)tablet został właczony, zona na nim pracowała, po czym sam sie wyłaczył, przy próbie włączenia jest problem, praktycznie zero reakcji… czasem pokazuje sie symbol baterii z wtyczka (ze niby naładowany, a ladowarka nie jest podpieta , a tablet nie zdazyl sie rozladowac bo zostal niedawno naladowany)a czasem ( i to jest teraz bardzo czeste) przy probie właczenia pojawia sie dwa razy w odstepach jednosekundowych symbol bateri i gasnie.a tablet sie nie włacza. z góry mówie ze tablet w momencie kiedy sie sam wyłaczył był naładowany na full. Jest mi w stanie pani odpowiedziec co jest tego przyczyna? nie interesuje mnie oddanie tabletu do serwisu na np 14 dni bo nie poto tyle płaciłem , ja wiem ze wszyscy podaja taki termin, a Pani twierdzi odwrotni, ale niestety znam realia tego swiata i wiem jak to sie ma w praktyce… pozdrawiam Janusz
Jest Pani w błedzi, bo według regulaminu ze strony http://www.kiano.pl
Cyt:
pkt.14. Ewentualne wady lub uszkodzenia sprzętu ujawnione i zgłoszone w okresie gwarancji będą usunięte bezpłatnie w terminie 14 dni roboczych, lecz w uzasadnionych przypadkach termin ten może ulec przedłużeniu, jednak nie dłużej niż do 30 dni kalendarzowych, od daty dostarczenia sprzętu do Serwisu.
pkt.15. Klientowi (Reklamującemu) przysługuje prawo do wymiany sprzętu na inny, posiadający te same lub zbliżone parametry techniczne i eksploatacyjne w przypadku: – Jeżeli w okresie gwarancji Serwis dokona 3 napraw, a sprzęt nadal będzie wykazywał wady uniemożliwiające używanie go zgodnie z przeznaczeniem – Jeżeli Serwis uzna, że usunięcie wady nie jest możliwe lub nie jest możliwe w terminie określonym w pkt. 14, bądź też spowoduje nadmierne koszty po stronie Serwisu
16. Serwis ma prawo przedłużyć okres naprawy czy też wymiany, jeżeli wymagane naprawy nie mogą być wykonane z powodu restrykcji importowych/eksportowych na urządzenia i części zamienne lub innych przepisów prawnych, nieprzewidzianych okoliczności uniemożliwiających wykonanie naprawy,czy też negatywne skutki zaistnienia siły wyższej.
itd. itd.
wiec nie rozumiem skad Pani wyczarowała te 3 dni robocze….
Trzy dni też nie wiem z kąd, ale wiem że kiano core 10.1 dual/dual 3G obejmuje Kiano Assistance według którego sprzęt ma być naprawiony w 5 dni roboczych od przyjścia produktu do serwisu.