>

 
 

Mieliście już okazję czytać u nas grupowe testy tabletów 7-calowych i 8-calowych. Dziś zaprezentujemy Wam zestawienie tabletów wyposażonych w ekran o przekątnej równej 10,1″. Podobnie, jak w poprzednich arenach, jako próg cenowy przyjęliśmy kwotę 1000 zł.

Sensownych propozycji w tym segmencie nie brakuje – praktycznie każdy producent tabletów budżetowych ma w swojej ofercie więcej, niż jeden model tej klasy. O właściwy wybór nie jest więc łatwo. Ostatnio mieliśmy okazję przetestować 9 popularnych tabletów 10,1″.. Zestawiliśmy je ze sobą w bezpośrednim porównaniu, by pomóc Wam wybrać najlepszy z nich.

Na naszej maniaKalnej arenie zmierzą się Ainol Novo 10 Hero II, Kiano Core 10.1 3G, Kruger & Matz KM1060, Lark FreeMe 10.1M, Lark FreeMe X2 10.1, Modecom FreeTab 1002 IPS X2, Modecom FreeTab 1003 IPS X2, Overmax BaseCore 10 i Shiru Shogun Power 10.


Testowane przez nas tablety, choć należą do jednego segmentu, reprezentują różne półki cenowe, odbiegają od siebie również specyfikacją techniczną w kluczowych punktach. Dlatego też spróbujemy odpowiedzieć nie tylko na pytanie, który jest najlepszy, ale również i przede wszystkim – w który z nich warto zainwestować i dlaczego?

Różnice będziemy rozpatrywać w aspekcie konstrukcyjnym, jak i ogólnej wydajności. Stąd też postanowiliśmy indywidualnie ocenić każde z urządzeń w 5 kategoriach:

  • Budowa i ergonomia;
  • Ekran;
  • Wyposażenie;
  • Akumulator;
  • Wydajność.

W każdej z kategorii można zdobyć od 1 do 5 punktów. Zaczynajmy!

Na początek, w telegraficznym skrócie przypomnimy Wam kandydatów do tytułu najlepszego tabletu 10,1″.

 
 

 
 

Ainol Novo 10 Hero II

Ainol Novo 10 Hero II / fot. tabletManiaK.pl

Ainol Novo 10 Hero II został uzbrojony w czterordzeniowy procesor, co miało być gwarantem wysokiej wydajności tabletu. Gdy jednak przystąpiliśmy do testów, byliśmy nieco zawiedzeni tym aspektem pracy urządzenia. Nie przekreśla to jednak szans Hero II na wygraną w naszej arenie. Zobaczmy jak wypada na tle konkurencji.

 
 

 
 

Kiano Core 10.1 3G

Mieliśmy okazję testować dwie wersje Kiano Core Dual 10.1 3G. Od czasu naszej marcowej recenzji producent zmodernizował baterię, poprawił również kilka drobiazgów, dzięki czemu urządzenie charakteryzuje się obecnie lepszą wydajnością zasilania. Według nas sprzęt prezentuje się całkiem nieźle, o czym świadczy też jego wysoka ocena oraz maniaKalne wyróżnienie. Czy to wystarczy, aby pokonać innych pretendentów do tytułu najlepszego tabletu 10,1″ do 1000 zł?

 
 

 
 

Kruger & Matz KM1060

Kruger & Matz KM1060 na pierwszy rzut oka jest tylko kolejnym tabletem opartym o sprawdzoną kombinację procesora Rockchip 3066 i układu Mali-400 MP4. Wyposażony w matrycę IPS, o rozdzielczości HD oraz 5-megapikselowy aparat z lampą błyskową sprzęt, ma jednak dużo więcej do zaoferowania – uwagę zwraca między innymi wysoka jakość wykończenia tabletu.

 
 

 
 

Lark FreeMe 10.1M

Lark FreeMe 10.1M

od: 488 zł »

Lark FreeMe 10.1M to zmodyfikowana, ekonomiczna wersja modelu X2 10.1. Sprzęt został wyposażony w ekran LCD, o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor, układ graficzny Mali-400 MP oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. To propozycja dla osób dysponujących ograniczonym budżetem.

 
 

 
 

Lark FreeMe X2 10.1

Lark FreeMe X2 10.1 został wyposażony w sprawdzony duet dwurdzeniowego procesora Rockchip 3066 oraz układu graficznego Mali-400 MP4. Na pokładzie znajdziemy ponadto matrycę IPS, a samo urządzenie prezentuje się atrakcyjnie. W sklepie tablet znajdziemy w cenie około 760 złotych.

 
 

 
 

Modecom FreeTab 1002 IPS X2

Modecom FreeTAB 1002 IPS X2 jest atrakcyjną propozycją dla osób szukających mobilnego sprzętu w rozsądnej cenie. Tablet charakteryzuje się mocną konfiguracją podzespołów, a w zestawie znajdziemy bezprzewodową klawiaturę pracującą w oparciu o moduł Bluetooth. To zdecydowanie jeden z ciekawszych modeli na polskim rynku.

 
 

 
 

Modecom FreeTab 1003 IPS X2

Modecom FreeTab 1003 IPS X2 to nietypowo (ale ciekawie) zaprojektowany tablet, oparty o konfigurację procesora Rockchip i GPU Mali-400 MP4. Ponadto na pokładzie znajdziemy matrycę IPS, pracującą w rozdzielczości HD, a całością zarządza system Android w wersji 4.1.1 (JB).

 
 

 
 

Overmax BaseCore 10

Overmax BaseCore 10 to jeden z najtańszych tabletów w naszym zestawieniu. Sprzęt został uzbrojony w dwurdzeniowy procesor, o taktowaniu 1,6 GHz oraz układ Mali-400 MP4. Na pokładzie znajdziemy też dwie kamerki oraz podwójny głośnik. Warto dodać, że duża obudowa pomieściła pełnowymiarowy port USB.

 
 

 
 

Shiru Shogun Power 10

Shiru Shogun Power 10 to tablet oparty na czterordzeniowym procesorze marki Samsung. Ponadto znajdziemy tutaj aż 2-gigabajtową pamięć RAM oraz jasny wyświetlacz IPS, o rozdzielczości HD. Warto zaznaczyć, że sprzęt można kupić za niecałe 800 złotych.

 
 

 
 

BUDOWA i ERGONOMIA

Dobrze zaprojektowany, elegancki tablet od razu zwraca na siebie uwagę.

Dla wielu osób wygląd tabletu jest równie ważny, co jakość wykonania. Jak wypadają w tym kontekście modele obecne w naszym zestawieniu? Najładniej prezentują się Kiano Core 10.1 Dual 3G, Lark FreeMe X2 10.1 oraz bardzo elegancki Kruger & Matz KM1060. Ciekawie wygląda również Modecom FreeTab 1003 IPS X2, w którym boki wyokrąglono i powiększono, przez co sprzęt wygląda dość masywnie.



W tabletach budżetowych z wyższej półki, obudowa opiera się z reguły na solidnym metalowym szkielecie.

Przy dużych tabletach kwestia jakości wykonania jest bardzo ważna. Producenci zwykle próbują uczynić obudowę możliwie smukłą, co czasami niekorzystnie wpływa na sztywność konstrukcji. Ratunkiem są odpowiednie materiały – metal i szkło. W tabletach budżetowych często jednak łatwiej o plastikowe obudowy. Przykładem może być BaseCore 10 – pomimo swojej masywnej konstrukcji, dominują tutaj tworzywa sztuczne. Najgorszą jakość wykonania prezentuje Shogun. Niedokładnie spasowane przyciski negatywnie wpływają na ergonomię pracy. Najlepiej wypadają modele Kiano Core 10.1 3G, Lark FreeMe X2 10.1 oraz Kruger & Matz KM1060.



Ergonomia pracy staje się kluczowa gdy pracujemy na tablecie dłuższy czas.

10-calowe tablety możemy rozróżnić na dwa typy pod względem ergonomii pracy. Zwykle producenci dostarczają nam smukłe konstrukcje – to większa część urządzeń z tego zestawienia. Czasem jednak zdarzają się urządzenia, które nazywam tabletami kanapowymi. Ciężkie, masywne i duże obudowy nie sprzyjają przenoszeniu czy korzystaniu w ścisku w autobusie. Do takich urządzeń można zaliczyć modele FreeTab 1003 IPS X2 oraz Basecore 10. Nie można jednak zapominać o dodatkowych rozwiązaniach zwiększających komfort pracy. Tutaj na pierwszy plan wysuwają się modele Kiano Core 10.1 3G, Lark FreeMe X2 10.1 oraz Kruger & Matz KM1060 oraz oba tablety marki Modecom. Urządzenia zostały wyposażone w łaty z tworzywa sztucznego, pozwalające wygodniej trzymać sprzęt w obu dłoniach. Moim faworytem w tym punkcie jest model FreeTab 1003 IPS X2.



 
 

OCENA: WYGLĄD / JAKOŚĆ WYKONANIA

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Ainol Novo 10 Hero II7
  • Kiano Core 10.1 Dual 3G9
  • Kruger & Matz KM10609
  • Lark FreeMe 10.1M6
  • Lark FreeMe X2 10.19
  • MODECOM FreeTAB 1003 IPS X29
  • MODECOM FreeTab 1002 IPS X29
  • Overmax BaseCore 106
  • Shiru Shogun Power 105

 
 

 
 

EKRAN

Nie każdy ekran IPS jest taki sam.

Ekran stanowi jeden z ważniejszych, jeśli nie najważniejszy punkt specyfikacji technicznej w tabletach. Na naszą ocenę wpływ ma kilka czynników. Nawet w obrębie jednej technologii mogą istnieć poważne różnice jakościowe, a do tego dochodzi kwestia siły i równomierności podświetlenia, funkcji multidotyku, responsywności czujnika dotyku, czy też ewentualnych usterek fabrycznych. Jak się przedstawiają w świetle tego rywalizujące tablety?

Kruger and Matz KM1060 / fot. tabletManiaK.pl

Ainol Novo 10 Hero II / fot. tabletManiaK.pl

Shiru Shogun Power 10 / fot. tabletManiaK.pl

Modecom FreeTAB 1002 IPS X2 / fot. tabletManiaK.pl

W niektórych modelach można jeszcze spotkać matryce TN.

Dwa spośród rywalizujących modeli – Lark FreeMe 10.1M i Overmax Basecore 10 – zostały wyposażone w matryce TN. Charakteryzują się wąskim zakresem użytecznych kątów widzenia. Bardzo widoczna deformacja kolorów jest widoczna w jednym kierunku. Pozostałe modele uzbrojono w matryce IPS, ale jak wiadomo i w obrębie tej technologii można dostrzec różnice jakościowe. Najładniej prezentuje się obraz na tablecie Kruger & Matz KM1060. Tuż za nim plasuje się FreeTAB 1002 IPS X2 oraz modele marki Ainol i Shiru.

Kiano Core 10.1 Dual 3G / fot. tabletManiaK.pl

Modecom FreeTab 1003 IPS X2 / fot. tabletManiaK.pl

Lark FreeMe X2 10.1 / fot. tabletManiaK.pl

W tabletach 10-calowych obecnie coraz częściej można liczyć na rozdzielczość WXGA.

Wśród rywalizujących modeli dominuje rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, zapewniająca dobrą przejrzystość wyświetlanego materiału. Poniżej tej poprzeczki spadają tablety FreeMe 10.1M oraz Basecore 10 oferując rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. W żadnym urządzeniu zaś nie uświadczymy rozdzielczości Full HD.

Lark FreeMe 10.1M / fot. tabletManiaK.pl

Overmax Basecore 10 / fot. tabletManiaK.pl

Siła i równomierność podświetlenia to kluczowe wartości.

Siła podświetlenia to element, na który użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę. Przypomnijmy, że w ogólnym rozrachunku im jaśniejszy ekran, tym lepiej. Komfortowa praca jest możliwa już przy 150 cd/m2, ale wielu tabletManiaKów na co dzień będzie raczej korzystać z poziomu 200 cd/m2 lub więcej. Na tym polu najlepiej wypada KM1060, a w następnej kolejności FreeMe X2 10.1, FreeTab 1002 IPS X2 oraz Shogun Power 10. Z wysoką jasnością wiąże się jednak problem dużej nierównomierności podświetlenia (przy czym rekordowa wartość sięga tu 22%), która niestety skutecznie równoważy dobrą jasność, przez co ten parametr traci na ważności w porównaniu do kwestii rozdzielczości i kątów widzenia.

Dwa poniższe wykresy prezentują odpowiednio maksymalną jasność ekranu na zasilaniu bateryjnym (w cd/m2 – im więcej, tym lepiej) oraz nierównomierność podświetlenia (w % – im mniej, tym lepiej).

Wszystkie tablety oferują wsparcie dla multidotyku.

Czujnik dotyku niemal we wszystkich urządzeniach pracuje poprawnie i nie gubi się przy klasycznych dla Androida gestach (przesunięcie, uszczypnięcie, rozciągnięcie itp.). Ekrany obsługują technologię multidotyku z dziesięcioma punktami nacisku (wyjątkiem są modele FreeMe 10.1M i FreeTAB 1003 IPS X2 , oferujące 5-punktowy multitouch). Rozdzielczość punktów jest wysoka w każdym wypadku.

 
 

OCENA: EKRAN

Każdy z najważniejszych elementów składowych został oceniony w skali od 1 do 10 punktów, gdzie 1 prezentuje poziom bardzo słaby, 5 jest odpowiednikiem standardów rynkowych, a 10 jest notą najwyższą. Średnia ocen stanowi ocenę całkowitą.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • AINOL NOVO 10 HERO II7,5
  • KIANO CORE 10.1 3G7,6
  • KRUGER & MATZ KM10608,4
  • LARK FREEME 10.1M5,5
  • LARK FREEME X2 10.17,5
  • MODECOM FREETAB 1002 IPS X27,5
  • MODECOM FREETAB 1003 IPS X27,5
  • OVERMAX BASECORE 105,5
  • SHIRU SHOGUN POWER 108

Haier HaiPad D85 3G

Ocena końcowa testu: 7.2

 
 

 
 

WYPOSAŻENIE

Na pierwszy rzut oka tablety są identycznie wyposażone. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

Wyposażenie często bywa przez producentów traktowane po macoszemu. Skupienie się na ekranie i podzespołach często owocuje zejściem użytecznych dodatków na dalszy plan. Rozpatrując zaplecze komunikacyjne, na pierwszy rzut oka tablety z tej areny nie różnią od siebie zbyt mocno. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

Częścią wspólną testowanych przez nas urządzeń jest kilka elementów – karta WiFi w standardzie b/g/n, złącze audio jack 3,5 mm, mini- lub microUSB oraz slot kart SD. To żelazny standard. Dodatkowo niemal wszystkie tablety zostały uzbrojone w port miniHDMI (wyjątkiem jest tu Shogun) oraz moduł Bluetooth (nie licząc urządzeń marki Lark i Ainol). Ponadto możemy liczyć na użyteczne dodatki. W przypadku KM1060 jest to dodatkowy port microUSB. Basecore 10 oferuje z kolei pełnowymiarowy port USB, natomiast w zestawie z FreeTab 1002 IPS X2 znajdziemy bezprzewodową klawiaturę USB. Model Kiano Core 10.1 Dual 3G może się za to pochwalić wbudowanym modemem 3G.

Warto zwrócić szczególną uwagę na obsługę OTG.

Możliwość podpięcia zewnętrznych akcesoriów jest związana bezpośrednio z obsługą standardu OTG. Tablety charakteryzują się następującą kompatybilnością:

  • Ainol Novo 10 Hero II: przenośne pamięci, urządzenia wskazujące, koncentratory USB, dyski zewnętrzne, modemy 3G
  • Kiano Core 10.1 3G: przenośne pamięci, urządzenia wskazujące, koncentratory USB, dyski zewnętrzne (z zasilaniem)
  • Kruger & Matz KM1060: przenośne pamięci, urządzenia wskazujące, koncentratory USB, dyski zewnętrzne (z zasilaniem), modemy 3G
  • Lark FreeMe 10.1M: przenośne pamięci, urządzenia wskazujące
  • Lark FreeMe X2 10.1: przenośne pamięci, urządzenia wskazujące, koncentratory USB, modemy 3G
  • Modecom FreeTab 1002 IPS X2: przenośne pamięci, urządzenia wskazujące, modemy 3G
  • Modecom FreeTab 1003 IPS X2: przenośne pamięci, urządzenia wskazujące, dyski zewnętrzne, modemy 3G
  • Overmax BaseCore 10: przenośne pamięci, urządzenia wskazujące, modemy 3G
  • Shiru Shogun Power 10: przenośne pamięci, urządzenia wskazujące, koncentratory USB

Dwie kamerki to już standard w dużych tabletach.

Obecność dwóch kamerek na pokładzie tabletu już nas nie dziwi. Standardowo montowane są jednostki o rozdzielczości 2 i 0,3 megapikseli – odpowiednio na spodzie i froncie. Charakteryzują się przeciętną jakością obrazu i nie posiadają wsparcia systemu AF. Czasem jednak możemy liczyć na jednostki o lepszej specyfikacji. Tutaj warto zwrócić uwagę na tablety KM1060 i FreeTAB 1002 IPS X2 uzbrojone w jednostki 5-megapikselowe na spodzie (przy czym pierwszy z wymienionych oferuje wsparcie autofocusa).

Bardzo ważna jest wielkość wewnętrznej pamięci.

Warto zwrócić szczególną uwagę na element, o którym często się zapomina – pamięć flash. Wartość podawana przez producenta w specyfikacji jest wartością nominalną. W rzeczywistości trzeba odliczyć miejsce zajmowane przez domyślnie zainstalowane aplikacje oraz oczywiście system. Pamięć jest podzielona na część wewnętrzną oraz magazynową. W większości tabletów możemy liczyć na 16 GB nominalnej pamięci. Mniej korzystanie wypadają modele Kruger & Matz KM1060, Lark FreeMe 10.1M oraz Overmax BaseCore 10 uzbrojone tylko w 8 GB pamięci.

 
 

Każdy z najważniejszych elementów składowych został oceniony w skali od 1 do 10 punktów, gdzie 1 prezentuje poziom bardzo słaby, 5 jest odpowiednikiem standardów rynkowych, a 10 jest notą najwyższą. Średnia ocen stanowi ocenę całkowitą.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • AINOL NOVO 10 HERO II7,5
  • KIANO CORE 10.1 3G8,5
  • KRUGER & MATZ KM10608,5
  • LARK FREEME 10.1M6
  • LARK FREEME X2 10.17,5
  • MODECOM FREETAB 1002 IPS X28,5
  • MODECOM FREETAB 1003 IPS X28
  • OVERMAX BASECORE 107,5
  • SHIRU SHOGUN POWER 107

Haier HaiPad D85 3G

Ocena końcowa testu: 7.2

 
 

 
 

AKUMULATOR

Najlepsze tablety w naszym zestawieniu oferują nawet do 12 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Wszystkie urządzenia przetestowaliśmy w kilku scenariuszach użytkowych zakładających normalne, “codziennie” korzystanie z tabletu. Ustawiliśmy przy tym w każdym wypadku identyczny poziom podświetlenia ekranu (120 cd/m2 lub najniższa możliwa wartość dla tabletów o większym minimalnym podświetleniu) – wyniki znajdziecie poniżej.

W całym zestawieniu, pod względem wydajności zasilania najlepiej prezentuje się poprawiona wersja Kiano Core 10.1 3G. Prześciga rywali czasem pracy na jednym ładowaniu ustępując jedynie KM1060, który odznacza się zaskakującą wydajnością zasilania przy scenariuszach uwzględniających korzystanie z internetu.

 
 

 
 

WYDAJNOŚĆ

Wśród procesorów dominuje Rockchip 3066.

Wśród testowanych tabletów pojawiają się różne modele jednostek obliczeniowych (choć wyraźnie dominuje Rockchip 3066), przy czym ilość rdzeni w procesorach nie schodzi poniżej dwóch. Warto tu zwrócić uwagę na model Ainol Novo 10 Hero II – pomimo czterodzeniowego procesora nie otrzymał rozszerzonej pamięci RAM, co odbiło się na ogólnej wydajności urządzenia. Poniżej przedstawiamy alfabetyczną listę tabletów wraz z wyszczególnioną konfiguracją podzespołów.

Nazwa
Procesor
GPU
RAM
Ainol Novo 10 Hero II
Actions ACT-ATM7029 4x 1,5 GHz
Vivante Quad Core GC1000+
1 GB
Kiano Core 10.1 Dual 3G
Rockchip RK3066 2x 1,6 GHz
Mali-400 MP4
1 GB
Kruger & Matz KM1060
Rockchip RK3066 2x 1,6 GHz
Mali-400 MP4
1 GB
Lark FreeMe 10.1M
AMlogic AML8726-MX 2x 1,5 GHz
Mali-400 MP2
1 GB
Lark FreeMe X2 10.1
Rockchip RK3066 2x 1,6 GHz
Mali-400 MP4
1 GB
Modecom FreeTAB 1002 IPS X2
Rockchip RK3066 2x 1,6 GHz
Mali-400 MP4
1 GB
Modecom FreeTab 1003 IPS X2
Rockchip RK3066 2x 1,6 GHz
Mali-400 MP4
1 GB
Overmax BaseCore 10
Rockchip RK3066 2x 1,6 GHz
Mali-400 MP4
1 GB
Shiru Shogun Power 10
Samsung Exynos 4412
Mali-400 MP4
2 GB

 
Wykresy przedstawiają wydajność urządzeń w trzech najpopularniejszych benchmarkach. Luki oznaczają brak kompatybilności danego tabletu z określoną aplikacją.

An3DBenchXL

Dominuje Android 4.1 JB.

Niemal wszystkie z testowanych przez nas tabletów operują na systemie Android 4.1.1 (Jelly Bean). Wyjątek stanowi Shogun pracujący na bazie Androida w wersji ICS (4.0.4). Pod względem płynności pracy i obsługi aplikacji najlepiej sprawują się modele wyposażone w procesor Rockchip 3066. Lark FreeMe 10.1M oferuje średnią płynność nawigacji oraz animacji w grach. Negatywne odczucia budzi jedynie tablet marki Ainol, który nie poradził sobie z poprawną obsługą gier 3D, co pozwala sądzić że czterordzeniowy procesor niekoniecznie musi być lepszym wyborem.

Tablety uzbrojone w procesor Rockchip 3066 z powodzeniem sprawdzą się w roli odtwarzaczy multimedialnych.

Zanim przejdziemy do wybierania zwycięzcy, zerknijmy na obsługę standardów multimedialnych. Przetestowaliśmy pliki o następującej charakterystyce:

  • mkv, 1080p, h264; 40mbps
  • mkv, 1080p, h264, 10mbps, dts; napisy
  • mkv, 720p, h264, 3mbps, vorbis, napisy;
  • mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
  • mkv, 720p, h264, 600kbps; aac / mp3;
  • mkv, 480p, xvid, 1mbps; aac;

Niemal wszystkie testowane tablety oferują bezproblemową obsługę (od strony audiowizualnej) wszystkich wymienionych plików. Problemy pojawiły się jedynie przy trzech modelach. Lark FreeMe X2 10.1 serwował drobne zmrożenia obrazu przy plikach o wysokiej przepustowości. Lark FreeMe 10.1M nie potrafił poprawnie obsłużyć plików o przepustowości 10 mbps i wyższej. Z kolei Shiru Shogun Power 10 nie poradził sobie z plikiem o przepustowości 40 mbps oraz nie obsługuje dźwięku w formacie DTS.

 
 

OCENA: WYDAJNOŚĆ

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Ainol Novo 10 Hero II4
  • Kiano Core 10.1 Dual 3G9
  • Kruger & Matz KM10608
  • Lark FreeMe 10.1M7
  • Lark FreeMe X2 10.19
  • MODECOM FreeTAB 1003 IPS X28
  • MODECOM FreeTab 1002 IPS X29
  • Overmax BaseCore 108
  • Shiru Shogun Power 109

 
 

 
 

Wybieramy najlepszy tablet

   
Kiano Core 10.1 Dual 3G v2 782zł 4.5 3.8 4.6 4.5 4.3 4.3
MODECOM FreeTab 1002 IPS X2 789zł 4.5 3.8 2.2 4.5 4.3 3.9
Kruger & Matz KM1060 700zł 4.5 4.2 2.0 4.0 4.3 3.8
MODECOM FreeTAB 1003 IPS X2 699zł 4.5 3.8 2.4 4.0 4.0 3.7
Overmax BaseCore 10 476zł 3.0 2.8 4.4 4.0 3.8 3.6
Lark FreeMe X2 10.1 544zł 4.5 3.8 1.2 4.5 3.8 3.6
Shiru Shogun Power 10 789zł 2.5 4.0 3.2 4.5 3.5 3.5
Ainol Novo 10 Hero II 689zł 3.5 3.8 2.4 2.0 3.8 3.1
Lark FreeMe 10.1M 548zł 3.0 2.8 2.4 3.5 3.0 3.0

Rywalizacja jest zaciekła. Wiele tabletów według naszych ocen pretenduje do tego samego miejsca. Różnią się jednak składowymi ocen i to właśnie na nie powinniśmy spojrzeć, dobierając odpowiednie priorytety.

Naszym zdaniem na prowadzenie wysuwają się dwa tablety – wyposażony w modem 3G Kiano Core 10.1 3G, oraz „uzbrojony” w klawiaturę BT Modecom FreeTab 1002 IPS X2.

Sensownym wyborem będzie również Kruger & Matz KM1060, a w wypadku osób dysponujących ograniczonym budżetem – Overmax BaseCore 10.

Kiano Core 10.1 Dual 3G / fot. tabletManiaK.pl

A Waszym zdaniem, który tablet jest najlepszym wyborem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

 
 

Ceny Lark FreeMe 10.1M

Lark FreeMe 10.1M

od: 488 zł »

Arkadiusz Marcjanek

Komentarze

  • 7 maja 2013 roku oddałem tablet w ramach gwarancji w sklepie.
    Dzisiaj tj 21 czerwca tablet jest do odbioru ale i tutaj uwaga
    Tablet nienaprawiony a na dodatek nie mój.Opisane ze usterka (wymieniono gniazdo usb) naprawiona.
    Gówno prawda tablet niesprawny totalna porażka nie kupujcie tego gówna.
    Klienta mają w dupie.Klient jest im potrzebny żeby tylko kupił a dalej niech się buja sam.

    • Witam, prosze Pana
      Kiano Core 10.1 3G objęty jest usługą Kiano Assistance , która gwarantuje serwis w 5 dni roboczych. Nawet przed uruchomieniem Kiano Assistance serwis nie trwał dłużej niz 7 -10 dni.
      Więc opisana sutyacja nie mogła miec miejsca. Oczywisci esparwdze to, prosze o mail z nr zgłoszenia reklamacji ZG- XXXXXX
      Pozdrawiam.

  • Odpisali mi, że nowa wersja będzie 25 czerwca u nich. Nie wiadomo czy od razu będzie dostępna w sklepach. Poczekam aż będzie w sklepach lub na opinie tych co go przetestują i podejmę decyzje o zakupie.

    • Witam, nowy Core 10.1 Dual 3G jest już dostępny w sklepach Avans, media Expert ,na stronie euro.com.pl a do końca tygodnia również w stacjonarnych sklepach Euro.
      Prosze zwrócic uwagę na nr seryjny .Nowa partia ma nr seryjne KC103G 18001 wzwyż. Nowe Core 10 .1 3G dostępne równiez bezpośrednio u nas :-)

      W razie pytań pozostaje do dyspozycji: marketing@barelpoland.com
      Pozdrawiam.

  • ja właśnie wysłałam maila z zapytaniem jak zamówić u nich bezpośrednio Kiano Core 10.1 z tej nowszej partii. Pewnie jutro odpiszą, Dam znać czy się udało.

  • Kupiłam sobie tablet OV-BaseCore10 i za bardzo nie wiem jak zrobić aby mieć internet w nim :( Pomógłby ktoś ?

  • Rafal ogarniasz? Co mi z tego ze wiem kiedy bedzie dostepny nowy tablet. Jak w sklepie moze sie nie sprzedac stary i byc dostepny rowniez. A chce z mocniejsza bateria ktory ma TYLKO v2. Wlasnie o to chodzi zeby ktos sie okreslil jak je rozroznic. Sam pomysl chcesz w tej samej cenie cos lepszego czy gorszego?

  • Witam nie wwiem co macie do kiano napisalem w zeszlym tygodniu z zapytanie o core z nowa bateria, nastepnego dnia otrzymalem odrazu odpowiedz ze tablet bedzie dostepny od 25.06 i bezproblemowo mozna go zamowic przez strone producenta w takoej samej cenie jak euro. Co do infolinii dodzwonilem sei bez zadnych problemowi Pani tylko potwerdzila mi informacje z meila wiec nie wiem w czym problem

  • Tymi testami zrobiliscie smaka ojcom ktorych dzieci koncza szkole i czekaja na fanty. Teraz Kiano Core 10.1 Dual 3G bedzie hitem swiadect z paskiem. Szkoda ze media markt ktora zaczela promocje nocna(tna ceny przez pol! od 13do8rano) nie sprzedaje tego modelu. Sam go tez pewnie kupie

    • Witam, nowy Core 10.1 Dual 3G jest już dostępny w sklepach Avans, media Expert ,na stronie euro.com.pl a do końca tygodnia również w stacjonarnych sklepach Euro.

      Jak można rozróżnić "nowe" Cory? Otóż prosze zwrócic uwagę na nr seryjny .Nowa partia ma nr seryjne KC103G 18001 wzwyż. Nowe Core 10 .1 3G dostępne równiez bezpośrednio u nas :-)

      W razie pytań pozostaje do dyspozycji: marketing@barelpoland.com
      Pozdrawiam.

    • Zawsze jest jeszcze sprzęt Modecoma i K&M w rezerwie - to też fajne, budżetowe tablety. Co do Kiano, to krążą plotki, że niebawem - w wakacje - pojawi się zestaw dedykowanych akcesoriów do Core 3G - w tym również klawiatura na BT. Jak znalazł do świadectwa z paskiem. ;) Pozdrawiam

  • Brakuje mi tabletu Shiru Eperor - mieści się w kryterium cenowym, a ma dość ciekawą specyfikację techniczną

    • Wspomniany Shiru ma ekran 9,7", a powyższe zestawienie dotyczy tabletów z wyświetlaczem 10,1" (inne proporcje ekranu). Arenę tabletów 9,7" również opublikujemy, ale dopiero za kilka tygodni - poza już sprzedawanymi urządzeniami (jak Shiru), mamy nadzieję uwzględnić tam nowości, które dopiero pojawią się na rynku. Pozdrawiam

  • Czy zdjęcia ekranów był robione przy tej samej temperaturze barwowej? Ekrany Kiano, Modecoma i Larka wyglądają znacznie chłodniej, niż pierwszych prezentowanych tabletów.

    • Tak, ustawienia były identyczne. Jest widoczna różnica pomiędzy matrycami tabletów (nawet, jeśli wszystkie określane są mianem IPS), o czym Arek pisał w tekście - niektóre IPSy mają węższe kąty widzenia, inne jest również odwzorowanie kolorów. Jeśli tylko na ostatnie kryterium patrzeć, to najlepiej wypadają ekrany w KM1060, Hero II, Power 10 i FreeTAB 1002 IPS X2. Pozdrawiam

Najnowsze artykuły

Świąteczny poradnik zakupowy 2023. Wybieramy najlepsze prezenty pod choinkę!

Świąteczny poradnik zakupowy techManiaK.pl to mnóstwo ciekawych pomysłów na prezent pod choinkę w 2023 roku…

30 listopada 2023

Jaką konsolę wybrać? Poradnik przed Black Friday

Znudziło Ci się już granie na komputerze? A może chcesz poprawić swoje wrażenia z cyfrowej…

6 listopada 2023

Tablety premium – na jaki model postawić?

Tablet to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie mobilność z możliwościami komputera. Sprzęt z tej…

29 września 2023

iPad – wszechstronne urządzenie mobilne dla Ciebie i Twojej rodziny

W dzisiejszych czasach mobilność jest kluczowa. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, pracownikiem, czy rodzicem…

22 maja 2023

Bogowie, co za bestia. Xiaomi stawia na LTPO 144 Hz, 120 W i SD8+G1, a to nawet nie jest flagowiec!

Xiaomi Pad 6 (Pro 5G) dostanie ekran LTPO AMOLED 144 Hz, ładowanie 120 W, i…

30 maja 2022

To już dziś! Gdzie oglądać finał Ligi Mistrzów w 4K?

Odliczamy godziny do finału Ligi Mistrzów, gdzie zmierza się ze sobą Real Madryt i Liverpool.…

28 maja 2022

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies